|
У розділі матеріалів: 58 Показано матеріалів: 46-58 |
Сторінки: « 1 2 3 4 |
Отже, Ви прийняли рішення розпочати діяльність із надання гостинності. Тепер уважно подивіться навколо себе. Що саме можна запропонувати туристу, чим привабити його до Вашої місцевості? Які маєте принади? У чому полягає "родзинка" Ваших послуг?
Добре проаналізуйте усі сильні та слабкі сторони регіону, де Ви живете. Яка туристична цінність Вашого села та навколишньої місцевості? Це — непроста справа, оскільки на ці фактори господар майже не має впливу.
|
Успіх господаря, який має намір приймати і обслуговувати гостей, залежить від впорядкування садиби та її гарного оформлення.
Суттєві зміни в облаштуванні садиби потребують значних капіталовкладень і витрат часу. Тому пріоритетом має стати приведення у порядок того, що є. У межах своїх можливостей бажано було б здійснити роботи, спрямовані на забезпечення привабливого художньо-естетичного виду будівель, благоустрій та інженерне облаштування садиби і житлового будинку, оформлення інтер'єру жилих приміщень.
|
Стіни кімнат для проживання бажано побілити або поклеїти шпалерами. У душових, пральних і коморах для зберігання чистої і використаної білизни, туалетах, на кухнях панелі на висоту 1,8 м та стіни в місцях кріплення санітарно-технічних приладів бажано облицювати керамічною глазурованою плиткою чи іншими вологостійкими матеріалами, придатними для миття і дезинфекції.
Усі приміщення, обладнання, меблі утримувати в чистоті, щоденно проводити вологе прибирання
Зміну постільної білизни проводити при кожному від'їзді гостей, але не рідше одного разу на тиждень. Постільну білизну, скатертини, рушники після прання обов'язково прасують.
|
Для підтримання здоров'я людини важливим є режим харчування — кількісне і якісне харчування, яке включає час прийому їжі, розподіл протягом доби за енергетичною цінністю і складом, умови прийому їжі. Доведено, що найсприятливішим є 3-6 разове харчування. Рекомендуються три основні прийоми їжі на добу: сніданок, обід і вечеря. Крім того, можуть бути другий сніданок, другий обід і склянка кефіру перед сном. Правильний режим харчування туристів та відпочиваючих забезпечує не лише ефективність роботи травної системи, нормальне засвоєння їжі та перебіг обміну речовин, але і добре самопочуття та задоволення.
|
Елементи кухонного обладнання та необхідний кухонний інвентар ми розглянули у розділі, присвяченому підготовці будинку до прийому гостей. Тепер ознайомимося із основними правилами дотримання порядку і гігієни на кухні:
• Інвентар (ножі, тертушки, дошки, лопатки, ложки та інше) має бути промаркований і окремий для сирого м'яса, сирої риби, сирих овочів і готової продукції, оселедців, хліба, гастрономи, масла, зелені тощо.
• Після використання інвентар миють з миючими засобами, призначеними для миття посуду, промивають під проточною водою, ошпарюють окропом, зберігають в чистому вигляді; щітки, мочалки для миття посуду після використання промивають у розчині гарячої води і миючими засобами, просушують і зберігають у спеціально виділеному місці.
|
Існує один важливий фактор, який змусить Вашого гостя, або кількох гостей, ніколи більше не повертатися до Вас. Не дивлячись на місцеві принади та пам'ятки, а також на ту насолоду, що можна від них отримати, ніщо не переконає гостя повернутися у брудну кімнату чи неприбране помешкання. Забезпечення та підтримання найвищих стандартів чистоти є найголовнішою необхідною умовою, яка може спонукати клієнта повернутися до Вас ще раз.
Чому необхідно прибирати? Існують три основні причини.
|
Отже, спочатку кілька визначень основних понять щодо туризму в сільській місцевості.
Сільський туризм- форма відпочинку у сільській місцевості в приватній садибі сільського господаря з широкими можливостями використання природного, матеріального і культурного потенціалу регіону. Організатором виступає сільська родина, яка надає власне житло та забезпечує продуктами харчування, виробленими в особистому селянському господарстві. Сільський туризм може бути чистого і змішаного видів. Сільський туризм чистого виду передбачає надання туристичних послуг на базі приватного міні-готелю У такому разі ця діяльність є основним джерелом доходів.
|
На сьогодні в Чернігівській області діють і розвиваються декілька осередків сільського зеленого туризму: в Коропського району послуги з розміщення та харчування туристів готові надавати власники семи садиб, в Ічнянському - п'яти, Ніжинському - чотирьох. Про це кореспондент "Контекст-Медіа" дізнався під час спільного виїзного засідання Чернігівського і Сумського прес-клубів реформ в село Петрушівка Ічнянському районі, де вже другий рік приймає туристів так званий "Соколиний хутір".
|
1) У перші дні відбуваються пристосування організму до умов і обстановки, що супроводжується змінами функціонального стану серцево-судинної, дихальної, м'язової та нервової систем,
2) У другий період стан організму стає стійким, функції його нормалізуються, у людини з'являється відчуття комфорту. У результаті раціонально спланованого режиму дня (виконання норм санітарії та гігієни, правильний режим харчування, фізичного навантаження, відпочинку і сну) зміцнюються фізичні та духовні сили організму;
|
1. Нестерильний інструментарій та інші необхідні предмети:
шпатель металевий—1 щт.
ножиці—1 шт.
круглий джгут—1 шт.
термометр медичний—1 шт.
|
За всіма господарськими клопотами дуже важливо не забути про історико-культурні пам'ятки, народне мистецтво, фольклор, традиції, святкові дійства Вашого краю. Навіть якщо гості приїхали до Вас просто відпочити, зануритися у природу, порибалити, врешті, спокійно відіспатися, Ваші пропозиції познайомити їх з усім різноманіттям народної культури, історії Вашого краю рідко кого залишить байдужим. А для дітей, молоді це також може бути важливим виховним елементом. І тут — незаперечна Ваша виховна і навіть патріотична роль.
|
У попередніх розділах Порадника були подані основні складові, які обумовлюють ті мінімальні умови, при наявності яких вже можна розпочинати діяльність. Проте цього недостатньо для більш успішної діяльності. На практиці часто трапляється, що господар ризикує і розпочинає справу без детального аналізу рівня свого туристичного продукту шляхів його покращення. Не хочемо переконувати, що такий ризик приречений на невдачу, проте ймовірність такої невдачі буде меншою, якщо Ваші сильні та слабкі сторони будуть проаналізовані.
|
Перше і найважливіше право, яке складає основу всієї Вашої діяльності — це право володіти та керувати господарством, робити це так, як вигідно і зручно Вам, Вашій сім'ї. Жоден гість не має права порушити це Ваше фундаментальне право. Але коли Ви надаєте кімнати гостям на платній основі, Ви повинні змиритися з деякою перебудовою, яка б забезпечила Вашим гостям комфорт та незалежність при проживанні у Вашому будинку Гості також мають свої права і головне завдання тут — влаштувати все таким чином, щоб Ваші права та права Ваших гостей співпадали та становили одне ціле.
|
|