Елементи кухонного обладнання та необхідний кухонний інвентар ми розглянули у розділі, присвяченому підготовці будинку до прийому гостей. Тепер ознайомимося із основними правилами дотримання порядку і гігієни на кухні:
• Інвентар (ножі, тертушки, дошки, лопатки, ложки та інше) має бути промаркований і окремий для сирого м'яса, сирої риби, сирих овочів і готової продукції, оселедців, хліба, гастрономи, масла, зелені тощо.
• Після використання інвентар миють з миючими засобами, призначеними для миття посуду, промивають під проточною водою, ошпарюють окропом, зберігають в чистому вигляді; щітки, мочалки для миття посуду після використання промивають у розчині гарячої води і миючими засобами, просушують і зберігають у спеціально виділеному місці.
• Якщо холодильник один, то потрібно правильно поділити його для зберігання різних продуктів: сире м'ясо, рибу, яйця зберігати на нижній полиці холодильника. Молоко і молочні продукти, гастрономію, жири - на верхній полиці. Усі продукти зберігати в закритому, призначеному для цього, промаркованому посуді.
• Для приготування страв використовувати екологічно чисті продукти харчування, бажано з власного підсобного господарства. Якщо господар утримує корову, птицю, то обов'язково має бути довідка, видана ветеринарним лікарем про безпеку садиби.
• При виготовленні кулінарних і кондитерських виробів та страв ретельно дотримуватись послідовності процесів та технологічних режимів, процедур.
• На кухні не допускається наявність мух, прусаків, гризунів та домашніх тварин.
• Сервірування столу — це своєрідне мистецтво, що вимагає від господині знання правил, відповідного естетичного смаку і фантазії. Сервірування є повсякденне і святкове. Відповідно і посуд за призначенням поділяють на посуд повсякденного сервірування і святкового. Хоч повсякденний посуд і має бути простіший, ніж святковий, краще, щоб це був порівняно дешевий сервіз, який завжди виглядає краще, ніж набір розрізненого посуду. Сервірування столу бажано робити за традиціями місцевості або сім'ї.
|