На сьогодні в Чернігівській області діють і розвиваються декілька осередків сільського зеленого туризму: в Коропського району послуги з розміщення та харчування туристів готові надавати власники семи садиб, в Ічнянському - п'яти, Ніжинському - чотирьох. Про це кореспондент "Контекст-Медіа" дізнався під час спільного виїзного засідання Чернігівського і Сумського прес-клубів реформ в село Петрушівка Ічнянському районі, де вже другий рік приймає туристів так званий "Соколиний хутір".
"Соколиний хутір" - це 5 несхожих один на одного садиб, в яких відтворено український національний побут кінця XVIII - початку XX століть. Стародавню посуд, рушники, килими та інші речі, якими прикрашені кімнати будинків та оформлені двори, збирали в навколишніх селах господар "Соколине хутора" Микола Череп і його дружина Лариса. Перших відвідувачів вони прийняли у травні минулого року.
Як розповів журналістам Микола Череп, ідею організувати в Петрушевке островок зеленого туризму фінансово підтримав директор київського готелю "Мир" Олексій Кушік, який тепер направляє сюди відпочиваючих. Таким чином, гостями "Соколине хутора" стають, переважно, люди забезпечені. Із сотні клієнтів, які відпочили у мальовничому куточку Ічнянському районі в минулому році, 22 ставилися до дипломатичного корпусу. Журналістам розцінок на свої послуги Микола Череп не назвав.
Сьогодні "Соколиний хутір" може прийняти понад 20 відпочиваючих. Господарі пропонують їм страви української кухні, організовують їх дозвілля. Так, бажаючі можуть порибалити, взяти участь у Соколине полювання і козацьких забавах, покататися верхи на конях, відвідати Національний історико-культурний заповідник "Качанівка", розташований неподалік, Густінский монастир, Тростянецький дендропарк, інші історичні місця, яких в околицях Петрушівки надзвичайно багато.
На думку фахівців туристичної галузі, зелений туризм може стати найбільш перспективним видом туризму на Чернігівщині. Такі прогнози пов'язані з невеликими фінансовими витратами на його розвиток і величезними природними можливостями Сіверського краю. В управлінні з питань молоді і туризму облдержадміністрації всіляко підтримують поява перших осередків зеленого туризму, сподіваючись, що саме він дасть поштовх розвитку туристичної галузі на Чернігівщині в цілому.
|