Стіни кімнат для проживання бажано побілити або поклеїти шпалерами. У душових, пральних і коморах для зберігання чистої і використаної білизни, туалетах, на кухнях панелі на висоту 1,8 м та стіни в місцях кріплення санітарно-технічних приладів бажано облицювати керамічною глазурованою плиткою чи іншими вологостійкими матеріалами, придатними для миття і дезинфекції.
Усі приміщення, обладнання, меблі утримувати в чистоті, щоденно проводити вологе прибирання
Зміну постільної білизни проводити при кожному від'їзді гостей, але не рідше одного разу на тиждень. Постільну білизну, скатертини, рушники після прання обов'язково прасують.
У кімнатах, кухнях, санітарних вузлах бажано мати кватирки, фрамуги, спеціальні отвори для провітрювання, які слід обладнати сітками Ще краще, коли ці приміщення будуть обладнані побутовими кондиціонерами. Повний комфорт у будинку досягається сприятливою температурою, досить вологим чистим повітрям, нормальним природним та штучним освітленням, доброю звукоізоляцією. Температура має бути 20-22 градуси з відносною вологістю повітря 40-60 відсотків. Якщо існує проблема із якістю питної води, її слід вирішувати за допомогою спеціальних фільтрів, які можна вільно придбати у продажу. Криницю у межах садиби слід розміщувати на штучно підвищених майданчиках площею 2 х 2 м на відстані 6-10 м від жилих приміщень і 15-20 м від будівель, де утримуються домашні тварини. Господар зобов'язаний забезпечити гостей милом, посудом, щітками для одягу та взуття, туалетним папером. У межах своєї садиби господар несе повну відповідальність за безпеку прийнятих ним гостей. Він зобов'язаний відповідним чином забезпечити протипожежну безпеку садиби, надійність перекриттів на вигрібних ямах, криницях, погребах та інше.
Діяльністю з надання послуг відпочиваючим можуть займатися тільки здорові члени сім'ї.
|