Субота, 23-Листопада-2024, 21.07.58
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Розділи новин
Батурин [49]
Бахмач [0]
Безуглівка [0]
Березна [0]
Бігач [0]
Чернігів [1]
Козелець [3]
Короп [11]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » Статті » Чернігівщина » Батурин

Bookmark and Share

Церква Воскресіння Господнього
14 листопада 2008 року відбулося ос­вячення храму Воскресіння Господнього та перепоховання останків захисників та жителів Батурина, що загинули 13(2) лис­топада 1708 року. Церква відбудована на території Цитаделі Батуринської фортеці. Обряд освячення проводив Чернігівський і Ніжинський єпископ Іларіон, були при­сутні представники духовенства Чернігі­вської єпархії, викладачі Київської духов­ної семінарії. Також взяли участь у заході Міністр культури і туризму України Вовкун В.В., голова Чернігівської облдержадміні­страції Хоменко В.М., заступник голови облдержадміністрації Бєльський О.О., директор Львівської галереї мистецтв Возницький Б.Г., меценат з міста Чикаго Ко­черга М.Г. та багато інших гостей.
Замкова церква Воскресіння - дерев'­яна, однобанна, на три дільниці, рубана з брусів, з мурованою підземною криптою. Центром композиції церкви є великий восьмигранний зруб з високим двозалом-ним верхом. До нього прилягають прямо­кутний бабинець і гранчастий вівтар.
В інтер'єрі домінує висотно розкритий простір двозаломного центрального вер­ху. Стіни восьмериків стягнуто ригелями, що помережані різьбленням. Карнизи, лиштву вікон і одвірки дверей також при­крашено різьбленням. Зовні храм шальо­ваний дошками вертикально з нащільниками, дахи й баня укриті онтом.
Підземне приміщення церкви Воскре­сіння Господнього використовується, як крипта для поховання останків захисників та жителів Батурина, що загинули восени 1708 року, чи померлих у пізніші часи (що були чи будуть знайдені під час виконан­ня археологічних досліджень і будівель­них робіт).
Архітектурний декор і культове опо­рядження інтер'єру (іконостас, аналої, свічники, панікадило) виконане у традиц­іях української народної церковної архі­тектури.
Нажаль, жодного іконографічного зоб­раження церкви не збереглося і тому ця церква відтворена за історико - архітек­турними аналогами - це, передусім, Геор­гіївська церква 1690 року, що збереглася у селищі Седневі Чернігівської області. Проект відбудови церкви був викона­ний інститутом "УкрНДіпроектреставра-ція"; на чолі з головним архітектором про­екту комплексу Косьяненком В.І.
Роботи по відбудові храму Воскресін­ня Господнього і виготовленню іконоста­са до нього виконували робітники ЗАТ "Львівреставрація" на чолі з головою на­глядової ради Пащаком В.С.

Джерело: Тетяна Кербут "Слово гетьманської столиці"

Категорія: Батурин | Додав: chernigovec (06-Липня-2009)
Переглядів: 1391 | Теги: історія, церква, Воскресіння Господнього, Батурин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar