Субота, 23-Листопада-2024, 22.03.11
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Розділи новин
Бахмацький район [2]
Бобровицький район [0]
Борзнянський район [0]
Городнянський район [0]
Ічнянський район [3]
Козелецький район [0]
Коропський район [0]
Корюківський район [1]
Куликівський район [1]
Менський район [3]
Ніжинський район [0]
Новгород-Сіверський район [0]
Носівський район [0]
Прилуцький район [0]
Ріпкинський район [0]
Сосницький район [0]
Чернігівський район [15]
Щорський район [2]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » Статті » Церкви Чернігівщини » Бахмацький район

Bookmark and Share

Свято-Воскресенська церква у м. Батурин
Свято-Воскресенська церква. БатуринМісто Батурин розташоване на р. Сейм за 26 км від райцентру і залізничного вузла Бахмач. Населення складало на 1980 р. 3700 чол., 2005 р. - 2900.
Батурин - містечко чисте, компактне, у ньому є чимало споруд, які мають історичну цінність.
Нас супроводжував місцевий священик о. Георгій Шутко, який цікаво розповів велику історію своєї приходської церкви і Батурина. З його розповіді ми дізналися, що в писемних джерелах уперше Батурин згадується в 1625 році, коли польська шляхта побудувала тут фортецю. Фортеця була захоплена самими батуринцями під час визвольної війни 1648-1654 рр. Батурин мав магдебурзьке право.
Свято-Воскресенська церква побудована Кирилом Розумовським у 1803 році. Одноповерхова, оштукатурена, пофарбована білим кольором. її об'єм-7000 м3.
Усередині церкви зберігся настінний живопис XIX ст. У південній частині - склеп із кам'яними стінами, перекритий коробовим склепінням. Вхід до склепу замурований. У роки радянської влади комуністи знищили склеп і зруйнували могилу Кирила Розумовського. Свідками тих страшних подій стали залишки розбитого пам'ятника з білого мармуру, що лежали із правого боку в церкві.
Нам священик розповів, що у склепі стояла величезна бочка зі спеціальним маслом, що використовувалося для лампад, багато десятиріч вигорало з бочки масло, поки безбожники не відкрили склеп. Збереглися ікони з часів відкриття церкви. У наш час Свято-Воскресенська церква стала місцем паломництва туристів.
Батурин і пізніше, коли відродився, був одним із найбільших культурних центрів Лівобережної України. Викликають захоплення палац К. Розумовського у стилі класицизму, будинок генерального судді В. Кочубея і, звичайно ж, Воскресенська церква.
Свого часу Батурин був козацькою столицею (1664-1708 рр. та 1750-1764 рр.). Зруйнований 1708 року під час російсько-шведської війни російськими військами, якими командував князь Меншиков. Довгий час місто оборонялося, але після зради прилучай Батурин впав.
Чоловіки, жінки та діти, що опинилися в полоні, були порубані росіянами, про що свідчить нещодавно відкрите поховання недалеко від Свято-Воскресенської церкви. Загинуло людей, як свідчать історики, не менше 15 тисяч.
На скорбному місці А. Ющенко встановив величезний мармуровий хрест у пам'ять про велику трагедію нашого народу.


Категорія: Бахмацький район | Додав: chernigovec (07-Лютого-2010) W
Переглядів: 3623 | Теги: Свято-Воскресенська церква, М. Куриленко, усипальниця К. Розумовського, Батурин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar