Кількість населення 356 осіб, дворів 154. Відстань від райцентру - м. Бахмач 30 км. Центр Матіївської сільської ради, якій підпорядковані села Бондарі, Веселівка, Лісова Поляна, Мости, Нове Полісся, Обірки, Голубів, Каціри, Лопатин, Прохори, Шумейкине (ніхто не проживає). Розташоване на правому березі річки Сейм.
Згадується в першій половині XVII століття. Існує декілька версій заснування села. Одна з них, найвірогідніша, розповідає про те, що поблизу Батурина на річці Сейм житель на ім'я Матвій мав декілька млинів, які знаходилися на правому березі. Робітникам, що працювали на млинах, було незручно ходити на роботу, тому вони заснували поселення на правому березі річки, яке назвали Матвіївкою. Згодом, під час одного з переписів населення сталася помилка у записах, яку вирішили не виправляти, в результаті чого з'явилася сучасна назва села - Матіївка.
У XVIII столітті неподалік села було розташоване передмістя Городищенка, яке зараз знаходиться на території села. Саме сюди в 1781 році було перенесено з Батурина дерев'яну церкву Іоанна Богослова. Перший священик - Симеон Боглевський. Перша школа в селі відкрита при церкві в кінці XIX століття. Радянську владу в селі встановлено в січні 1918 року. Під час колективізації в 1930 році створений колгосп "Комінтерн". У той же рік у будинку священика відкрито початкову школу.
Жертвами Голодомору стали 5 осіб. У 1941 році мирне життя матіївців перервала Велика Вітчизняна війна. Під час окупації села багато будинків знищено, в тому числі згоріла сільська школа.
У післявоєнний період розпочалася відбудова господарства села та будівництво нових будинків. Так, у 1959 році розпочалося будівництво нового приміщення школи, а колгосп "Комінтерн" приєднано до Батуринського колгоспу "XXI партз'їзд".
У 1972 році в селі встановлено надгробок на могилі радянських воїнів, загиблих у 1943 році при визволенні села, та пам'ятний знак воїнам-односельцям, що полягли (96 чоловік) на фронтах Великої Вітчизняної війни. Нині в Матіївці діють сільськогосподарське TOB "Батуринське", ЗОШ І—II ст., ФАП, клуб, бібліотека.
Уродженцем Матіївки є український письменник В.Москалець. На території села виявлено поселення III—І тисячоліть до нашої ери.
|