Субота, 23-Листопада-2024, 19.29.22
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Розділи новин
Статті [24]
Поради [34]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » Статті » Зелений туризм » Поради

Bookmark and Share

Інформаційна довідка щодо розвитку сільського зеленого розвитку
Проблема розвитку сільського туризму в Україні особливої актуальності набула в останні роки. Організація відпочинку на селі має надзвичайно позитивний вплив на економіку та екологію регіонів України за рахунок використання наявного приватного житлового фонду, розширення сфери зайнятості сільського населення та можливостей реалізації на місці продукції особистого селянського господарства, забезпечення туристів екологічно чистими продуктами харчування та збереження природи внаслідок зниження антропогенного пресу. 
Соціально-економічними передумовами розвитку сільського туризму в Україні є:
- наявний приватний житловий фонд, потенційно це понад 1,0 млн. будинків (на сьогодні в селах України нараховується 6,2 млн. житлових будинків, з яких 98% -у приватній власності);
- незайняте або частково зайняте в особистих селянських господарствах сільське населення складає понад 3,0 млн. чол. (середньорічна кількість працездатного населення, що проживає в сільській місцевості, складає 6,4 млн. осіб, значна кількість яких не працевлаштована або частково зайнята);
- проблема збуту сільськогосподарської продукції, дві третини якої виробляється в особистих селянських та фермерських господарствах.
Отже саме розвиток сільського туризму в Україні і є одним із напрямів застосування праці за рахунок створення нових робочих місць.
Розвиток сільського туризму впливає:
- на вирішення соціально-економічних проблем села;
- на зменшення рівня безробіття на селі та розширення кола самозайнятості сільського населення, особливо молоді;
- на розширення можливостей реалізації продукції особистого підсобного господарства, причому реалізації її на місці;
- на покращання благоустрою сільських садиб, вулиць, в цілому сіл; стимулює розвиток соціальної інфраструктури;
- на відродження, збереження і розвиток місцевих народних промислів, пам'яток історико-культурної спадщини;
- на підвищення культурно-освітнього рівня сільського населення.
За декілька останніх років в Україні вже чітко виділилися реґіони –лідери щодо розвитку сільського туризму, а саме:
західний регіон – Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька області;
південний регіон – АР Крим, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Херсонська області;
центральний і північний регіони – Вінницька, Київська, Полтавська, Черкаська, Чернігівська області.
Загальна кількість садиб, що надає послуги із сільського туризму нараховує понад 1500 осель.
Сьогодні в Україні формується економічна основа для організації відпочинку на селі. Відновлення діяльності закладів соціально-культурного призначення поступово формуватиме сферу нетрадиційних для села видів підприємницької діяльності та сферу розваг.
З цією метою Державною службою туризму і курортів проводиться така робота по активізації розвитку сільського туризму, відпрацюванню механізму державної підтримки цього виду туризму з урахуванням досвіду розвинених країн, створення відповідної правової бази.
Прийнято Закон України "Про особисте селянське господарство” від 15 травня 2003 року № 742-ІV, яким визначаються правові, організаційні, економічні та соціальні засади ведення особистого селянського господарства, зокрема, з надання послуг з використанням майна у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму.
Надається сприяння Всеукраїнській виставці-ярмарки із сільського туризму "Українське село запрошує” (м. Київ), що стала вже традиційною.
11 лютого 2006 року під головуванням Прем'єр-міністра України в м. Яремча Івано-Франківської області відбулась нарада "Розвиток сільського туризму — дієвий фактор стабільного соціально-економічного розвитку села: стан, проблеми та перспективи". На нараді було обговорено заходи, щодо державної підтримки розвитку сільського туризму в Україні.
На виконання доручень за результатами вищезазначеної наради та з метою забезпечення стимулювання розвитку цього виду туризму Державною службою туризму і курортів було підготовлено, а Урядом затверджено розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.07.06 №373-р "Про затвердження заходів щодо державної підтримки розвитку сільського туризму на 2006-2010 роки"
Пріоритетами щодо забезпечення реалізації державної політики розвитку сільського туризму у поточному році будуть:
1. Реалізація заходів щодо державної підтримки розвитку сільського туризму на 2006-2010 роки, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.07.06 №373-р
2. Розроблення відповідного нормативно-правового акту, що регулюватиме суспільні відносини в сфері сільського туризму.
3. Розроблення національного стандарту щодо надання послуг сільського туризму.
4. Здійснення інформаційно-рекламної підтримки розвитку сільського туризму.
Зазначене дасть змогу створити всі умови для сталого розвитку сільського туризму і покращання соціально-побутових умов та різновидів самозайнятості сільського населення.



Категорія: Поради | Додав: chernigovec (08-Травня-2010)
Переглядів: 1818 | Теги: сільський туризм, розвиток сільського туризму | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar