Субота, 23-Листопада-2024, 20.38.17
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Розділи новин
Статті [24]
Поради [34]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » Статті » Зелений туризм » Статті

Bookmark and Share

Сільський зелений туризм

Погодьтеся, так хочеться іноді на якийсь час залишити свої службові обов'язки і майнути, захопивши із собою вудку, до моря чи річки. І нехай рибка не ловиться - ні велика, ні маленька, зате подивишся на безкрайню водну гладінь  - і так спокійно стане, начебто  у твоєму житті і немає ніяких проблем. Чи просто вийти в степ, глянути на пропливаючі хмари і послухати, як шумить десь поруч ковила. Чимало чого ще можна придумати, щоб вирватися з кам'яного мішка міста і повернутися в рідне лоно природи хоча б на пару днів. Цьому провадженню часу навіть назва є красива - зелений туризм. Варто відзначити, що інтерес до розвитку сільського зеленого туризму останнім часом помітно зріс. Цьому значною мірою сприяє методична й інформаційна робота Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Криму. Конференції, виїзні тренінги і семінари, проведені Спілкою, дають уявлення про те, що привертає увагу туриста сьогодні,  чим вигідний сільський зелений туризм для хазяїна - сільського жителя, що вирішив зайнятися настільки незвичним поки що для нас  видом туристичної діяльності. Багатьох, природно, цікавить питання: як організувати відпочинок для туриста, з чого почати?

От кілька простих порад. Насамперед, про вас повинні довідатися. Один з найпростіших способів - заповніть спеціальну анкету, зробіть фотографії садиби і подайте цю інформацію в туристичних довідниках. Зустрівши туристів, постарайтеся справити на них найкраще враження, розповісти  про особливості своєї місцевості, історичні і етнографічні визначні пам'ятки.  Познайомте гостей з місцевими майстрами народних промислів і запропонуйте придбати сувеніри. Якщо гості зацікавлені в збиранні ягід чи грибів, в риболовлі, запропонуйте їм провідника. При цьому будьте дружелюбні, але ненав'язливі. Про оплату і всі деталі, що стосуються ночівлі і харчування, краще домовитися при першій же розмові. Запишіть дані паспортів і домашні адреси туристів. Попросіть ваших гостей розповісти друзям, знайомим про перебування у вас і запросіть приїхати ще, тому що реклама з "вуст у вуста" чи, як її ще називають, "сарафанна реклама", як і раніше, залишається найефективнішою.
Хазяїн, що приймає туристів у себе, не тільки  заробляє гроші.  Для нього це реальна можливість зустрітися з цікавими людьми з різних країн, реалізувати продукти і вироби народних майстрів, не відвідуючи ринок, і, зрештою, забезпечити відносно стабільне надходження прибутку, який можна буде використовувати для поліпшення своїх життєвих умов і підвищення привабливості даної місцевості для інших туристів. Крім того, це можливість працювати для людей, які через які-небудь причини не можуть залишити домоволодіння (пенсіонери, інваліди, матері малолітніх дітей).
Без сумніву, цей напрямок туризму заслуговує на створення для нього найсприятливіших умов оподаткування. Як показує практика європейських держав, зацікавлених у поліпшенні життя сільських жителів і соціально-економічному розвитку села,  доходи сільських хазяїв, які приймають до десяти гостей одночасно, звільнені від оподаткування, а в гірських районах уведене повне звільнення від податків.
Зелений туризм - це реальний спосіб залучити в Крим купюри того ж зеленого кольору. Екотуризм уже давно популярний за рубежем. Багатьох приваблює відпочинок не на традиційних курортах, а в середовищі живої природи. Нашим закордонним друзям у радість корову подоїти, коня осідлати, полежати на матінці-землі. Їх влаштовують домашня атмосфера, тиша, увага і гостинність, що неможливо мати у великих туристичних містах, екологічно чисті продукти, смачні домашні національні страви, традиційна архітектура і самобутні народні традиції, можливість купити вироби народних умільців. Крім того, відпочинок у селі дешевше, ніж на курорті.
Велике значення для розвитку сільського туризму в Криму мають популяризація самобутності нашого краю, його культури, історії, інтеграція цього виду туризму в бізнес. За словами голови правління Спілки сприяння розвитку сільського туризму в Криму  Наталії Гордецької, один з останніх семінарів показав, що в розвитку етнотуризму відбулися значні зміни, своєрідний перелом. Чотириденний семінар проводився в рамках двох проектів Спілки - "Інтеграція культурно-етнографічних центрів різних етнічних груп Криму в бізнес" і економічної освіти для жінок - "Національні ремесла Криму: інтеграція в бізнес". Сьогодні в автономії вже зареєстровано 14 культурно-етнографічних центрів раніше депортованих та інших народів Криму. У семінару були дві мети - не тільки продемонструвати роботу майстрів цих центрів, а й налагодити обмін досвідом і інформацією між ними і державними структурами всіх рівнів. Взяли участь в семінарі і представники влади на місцях (податкова служба), Міністерства курортів і туризму, Міністерства економіки, адже за рахунок розвитку народних промислів можна вирішити і проблему підтримки малого підприємництва. Створювані для відродження національної культури і народних промислів  культурно-етнографічні центри під час семінару показували зразки своєї творчості - часом просто унікальні роботи, які напевно зацікавлять і закордонних гостей. Проте всі центри відчули потребу в майстрах художньої народної творчості: гончарях, гаптарях, модельєрах національного одягу, виготовлювачах гобеленів, килимів ручної роботи, мереживницях, виготовлювачах ляльок у національних костюмах. Центри зайнятості в різних регіонах Криму вже навчають деяким з цих професій.
Керівники Ялти підтримали ідею організації ряду підприємств з виготовлення сувенірів етнічної спрямованості, влітку з'являться робочі місця з реалізації даної  продукції.  В Євпаторії, де створений кримськотатарський історико-етнографічний центр, за допомогою  навчального комбінату Мінагропрому майбутні майстрині вже освоюють прийоми виконання стародавніх візерунків народної вишивки. До речі, кращі екземпляри були представлені у ВР АРК (стилізований костюм, вишитий золотом, східний костюм з орнаментом, виконаним бісером і люрексом, вишиті кисет, сумочка-косметичка, диван-подушка, вишиті гладдю картини, мініатюри,  українські рушники, серветки і багато іншого). У Білогірську, де створений кримськотатарський центр "Ташхан", йде робота з налагодження гончарного виробництва. Буде покладено початок вже в цьому сезоні  ковальській справі.
У селі Лєкарственному вирощують понад 40 різновидів лікарських рослин. Для туристів тут розроблений  польовий екскурсійний маршрут з дегустацією чаїв у фітобарі. Лікарські трави будуть продаватися в спеціально розробленій з цією метою сувенірній упаковці.  А в селі Кольчугіному Сімферопольського району буде пропонуватися туристам "міцний" екскурсійний маршрут - з дегустацією кримських вин.
Є надія, що сільський туризм сприятиме розвитку економіки Криму. Не секрет, що в сільській місцевості оселилося безробіття. Позбутися його можна шляхом організації відпочинку туристів у приватних міні-готелях, міні-пансіонатах, створення нових цікавих туристичних маршрутів, етнографічних центрів, які зможуть залучати в село туристів.
Екологічний зелений сільський туризм - це випробуваний шлях розвитку сільської інфраструктури, підвищення рівня зайнятості сільського населення, збереження успадкованої природної краси, побуту, традиційної архітектури, стимулювання людей до вивчення кримського природного й історичного середовища проживання.


Категорія: Статті | Додав: chernigovec (09-Липня-2009)
Переглядів: 1921 | Теги: українське село, сільський туризм, відпочинок на селі | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar