Інформаційно-туристичний центр запрошує Вас відвідати Чернігівщину - древню українську землю. Ви відчуєте тиху красу природи, надишbтесь чистим повітрям соснових лісів і дубових гайів, вмиєтеся чистою деснянською водою, яка має здатність зцілювати людське тіло. На власні очі зможете побачити прекрасні шедеври національного садово-паркового мистецтва - Торстянец, Сокіринці та Качанівку.
Качанівка
Палацово-парковий ансамбль у Качанівці - унікальний пам'ятник ландшафтного мистецтва, історії та архітектури кінця 18 - нач.20 ст. Свою історію парк починає з 1770-х рр. 18 ст. і пов'язаний з такими людьми як: П.Румянцевим-Задунайський, Г. С. Тарновський і його синами, П. І. Харитоненко та ін. Тут черпали натхнення для своєї творчості М. Гоголь, В Штенберг, М. Глінка, С. Гулак -Артемовський, Марко Вовчек, П. Куліш, І. Рєпін, брати Маковські, М. Костомаров, Т. Шевченко.
На території парку розташовані:
- палацовий комплекс який включає: - палац. - північні служби. - водонапірні башти. - альтанка М. І. Глінки - човнова пристань. - романтичні руїни. - повітряний місток. - Георгіївська церква. - чудовий парк, в якому ростуть дерева, близько 50-ти видів.
Тростянець
Це рай, для закоханих у природу, це село, де живуть прекрасні люди, які цінують традиції, тут знаходиться однойменний музей і санаторій, центр зеленого туризму «Мисливська паланка». Це місце, де Ви зможете по-справжньому відпочити. Тростянецький дендропарк - один з найбільших в Україні штучно створених паркових масивів. Парк був заснований в 30 рр.. 19 ст. українським поміщикам І. Скоропадським в англійському стилі. В даний час площа парку займає 204,4 га, де росте 806 дерев та кущів (характерних для лісостепової зони та привезені з Риги, Петербурга, Парижа, фамилии акклиматизационного саду). Тут можна побачити:
- великий ставок з лебедями - композиційна вісь парку, яка розділяє парк на 2 частини. - 4 штучно створені гори (Мохнатий, Ротонда, Дідове, Сторожова). - «Швейцарська» ущелина. - поляни (вестибюльная, поляна гігантських туй, «8 братів», «горіхова», «3 сестри»). - аборетум - колекційний ділянку дерев і чагарників. - архітектурні композиції: половецькі баби, колона грусти. - парковий місток. - могилу І.М Скоропадського.
Сокиринці
Вперше село Сокиринці згадується в літописах під 1069г. У 19ст. тут довгий час проживав геніальний бандурист Остап Версай, послухати якого приїздили Т. Шевченка, І. Аксаков, художник Лев Жемчужников. З 1716 р. Сокиринці переходять до володінь полковника Гната Галагана. Його приймач і розбудовує парк. На сьогоднішній день в парку, який нараховує 54 види дерев, знаходяться:
- 2-х поверховий палац. - ставок площею 10 га. - сад та оранжерея. - альтанки і павільйони. - ротонди і містки.
Замовлення екскурсій:
вул. Шевченко,99а, г. Чернігів, Україна, 14027, тел. (0462) 95-48-28, факс (0462) 95-49-58