Цей ошатний будинок прикрасив Батурин у 1904 році, в якому розмістилася Воскресенська церковно-парафіяльна школа. Сьогодні в цьому приміщенні розташовано Музей археології Батурина. Батуринська Міжнародна Українсько-Канадська археологічна експедиція працювала за кошти української діаспори Сполучених штатів Америки та Канади. Завдяки цій благодійності, археологічні дослідження на Батуринській землі тривали цілих 12 років. І як результат – поява сучасної експозиції Музею археології Батурина. Хіба ж можна збагнути, що в декількох залах Вам проілюструють безцінними знахідками археології 80 тисяч років історії Батурина від перших неолітичних стоянок до руйнації «Гетьманської столиці» у листопаді 1708 року.
Уособленням трагедії 1708 року стала обпалена ікона Богоматері з Немовлям на мідній пластині зі слідами позолоти роботи майстрів Києво-Печерської Лаври кінця XVII ст., що лежала у могилі літньої жінки з розтрощеним черепом. Промовистими свідками трагедії 1708 року є уламок гармати-мортири, що стояла на мурах Цитаделі Батуринської фортеці та уламок церковного дзвону, що сипав благовіст над Гетьманською столицею, а потім був нещадно розбитий православними варварами. Тема знищення Батурина не залишає байдужими і сучасних митців. Андрій Івахненко та Микола Данченко передали цю моторошну картину у своїх художніх творах, які представлені в експозиції Музею археології Батурина.
Відкриття Музею археології Батурина є значним етапом збереження, вивчення та популяризації археологічної спадщини гетьманської столиці. Концепція і тематико-експозиційний план експозиції були розроблені науковцями заповідника «Гетьманська столиця» під науковим керівництвом Володимира Коваленка та Юрія Ситого.
Основою експозиції Музею археології Батурина є колекції знахідок з Батурина та його найближчих околиць, що налічує більше ніж триста одиниць.
Адреса Музею археології Батурина: 16512, Чернігівська обл., Бахмацький р-н,