З 1 вересня 2009 року набули чинності зміни до наказу Державної митної служби України від 20.08.09 №782 „Про внесення змін до узагальнюючого податкового роз’яснення щодо оподаткування товарів і транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України”.
Пункт 1 розділу І викладено у такій редакції: «1. Пунктом 1 частини першої статті 8 Закону визначено, що при ввезенні на митну територію України звільняються від оподаткування товари, сумарна митна вартість яких не перевищує 200 євро, а загальна вага не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами в супроводжуваному багажі (за умови усного декларування), пересилаються в несупроводжуваному багажі та надходять на адресу громадян у міжнародних поштових відправленнях.
Частиною першою статті 4 Закону визначено, що товари, які безпосередньо ввозяться (пересилаються) громадянами в супроводжуваному (несупроводжуваному) багажі або пересилаються в міжнародних поштових відправленнях, які надходять в Україну в одній депеші від одного відправника на адресу одного одержувача (незалежно від кількості відправлень), сумарна митна вартість яких, заявлена громадянином або визначена митним органом шляхом складення митної вартості усіх товарів, не перевищує 1000 євро та/або загальна вага яких не перевищує 100 кг, підлягають обов'язковому письмовому декларуванню у порядку, передбаченому для громадян, та оподатковуються ввізним митом за ставкою в розмірі 20 відсотків митної вартості, податком на додану вартість та в установлених законодавством випадках акцизним та іншими зборами.
Разом з цим, Законом України від 04.06.2009 № 1451 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів, міжнародних відправлень, міжнародного лізингу та міжнародного ремонту товарів» внесено зміни, зокрема, до Митного кодексу України, Закону України «Про податок на додану вартість» в частині порядку оподаткування міжнародних експрес відправлень.
Так, пунктом 43 статті 1 Митного кодексу України встановлено, що для цілей оподаткування митом міжнародне експрес-відправлення прирівнюється до міжнародного поштового відправлення. Крім того, пунктом 1.23 статті 1 Закону України «Про податок на додану вартість» передбачена норма, яка прирівнює митний та податковий режими щодо міжнародного експрес-відправлення до митного та податкового режимів міжнародного поштового відправлення. Таким чином, при митному оформленні товарів, що безпосередньо ввозяться громадянами в супроводжуваному, несупроводжуваному багажі, пересилаються в міжнародних поштових відправленнях, які надходять в Україну в одній депеші від одного відправника на адресу одного одержувача (незалежно від кількості відправлень), або у міжнародних експрес-відправленнях, сумарна митна вартість яких не перевищує 200 євро, а загальна вага не перевищує 50 кг – податки та збори не нараховуються. Сумарна митна вартість, заявлена громадянином або визначена митним органом, визначається шляхом складення митної вартості всіх товарів, які ввозяться громадянином або містяться в міжнародних поштових відправленнях, які надходять в Україну в одній депеші від одного відправника на адресу одного одержувача (незалежно від кількості відправлень), або в міжнародних експрес-відправленнях, що надходять від одного відправника на адресу одного одержувача одним видом транспорту одночасно в обумовлений строк (незалежно від кількості таких відправлень)». Абзац третій пункту 2 виключено.
Абзац третій пункту 1 розділу ІІ викладено в наступній редакції: «Оподаткування товарів що пересилаються у міжнародних експрес-відправленнях, сумарна митна вартість яких не перевищує 200 євро, а загальна вага не перевищує 50 кг, здійснюється згідно з пунктом 1 розділу І цього роз’яснення».
Також інформуємо, що наказом Державної митної служби України від 28.07.09 № 698 внесено зміни до Порядку розгляду митними органами скарг платників податків на податкові зобов’язання, нараховані митними органами, затвердженого наказом Державної митної служби України від 08.02.2006 № 97, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.2006 за № 151/12025. Абзац перший пункту 1.2 викладено в редакції: «1.2. Цей нормативно-правовий акт визначає порядок подання та розгляду митними органами скарг (заяв) платників податків при оскарженні останніми в адміністративному порядку податкових повідомлень про податкові зобов'язання, нараховані митними органами, та інших рішень митних органів».
Пункт 1.15 викладено в такій редакції: «1.15. Скарга (заява), що не відповідає вимогам, передбаченим у абзацах другому – п’ятому пункту 1.12, пунктах 1.13, 1.14 цього Порядку, не може бути розглянута по суті й протягом п'яти календарних днів від дати її подання повертається особі, яка її подала (надіслала), з роз’ясненням порядку та строків оскарження податкових повідомлень та інших рішень митних органів». Цей наказ набирає чинності через 10 днів після його офіційного опублікування.
Джерело: Прес-служба Чернігівської митниці
|