29 вересня 2010 року у селищі Ілліч Гомельської області Республіки Білорусь відбулася презентація результатів реалізації проекту з питань розвитку транскордонного кластеру сільського туризму Єврорегіону "Дніпро".
Даний проект об’єднує у собі шість суміжних прикордонних районів Гомельської та Чернігівської областей". Реалізація цього проекту відбулася завдяки активній діяльності двох громадських організацій, які займаються розвитком сільського зеленого туризму: науково-просвітницьке об'єднання "Оракул" з Гомеля та Чернігівська обласна асоціація сільського туризму "Сіверянські обереги".
За словами керівника об’єднання «Оракул» Анатолія Касьяненко, головною задачею транскордонного кластеру «Дніпро» є пропаганда ідей та принципів сталого розвитку сільського туризму як одного з напрямків сталого соціально-економічного розвитку сільських територій Гомельської та Чернігівської областей.
Крім цього, під час презентації транскордонного кластеру «Дніпро», головний спеціаліст головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської облдержадміністрації Павло Веселов зазначив: «Єврорегіон «Дніпро» є ідеальним полігоном для створення єфективних міжнародних кластерних формувань у напрямку розвитку сільського туризму прикордонних областей. Це, безпосередньо, дасть змогу забезпечити сприятливий соціально-економічний мікроклімат для розвитку взаємовигідних національних об’єднань виробників туристичного продукту в межах Гомельської, Чернігівської, а в майбутньому і Брянської областей. А це, в свою чергу, дозволить реалізувати даний туристичний проект на зовнішньому ринку туристичних послуг із спільним туристичним брендом». Також він зазначив, що керівництво Чернігівської обласної державної адміністрації приділяє особливу увагу питанням розвитку туризму в області, розбудови туристичної інфраструктури напередодні Євро 2012 та постійно контролює хід виконання даних робіт та здійснює фінансування.
На сьогодні, до транскордонного кластеру сільського туризму Єврорегіону "Дніпро" увійшло понад 300 природних, історико-культурних та археологічних пам'яток. Для туристів розроблено низку "зелених" закільцьованих і радіальних маршрутів - пішохідних, велосипедних, кінних, які пролягають визначеною кластером територією. В їх числі є маршрути вихідного дня та спеціальні пропозиції для байкерів і любителів екстрим-туризму.
Заключним етапом зустрічі представників Чернігівської та Гомельської областей стала презентація спільно розробленого интернет-проекту транскордонного кластеру сільського туризму Єврорегіону "Дніпро" та обговорено питання подальшого його функціонування у всесвітній мережі інтернет.