11 квітня, напередодні Всесвітнього дня космонавтики, в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відкрилася виставка «Подих космосу» художника Романа Гуманюка (Киргизстан). У відкритті виставки взяли участь: Повноважний Посол України в Киргизії Петро Дмитрович Шаповал, льотчик-інструктор першого класу, полковник у відставці Дмитро Федорович Байнетов, у якого навчався Леонід Каденюк, директор Українського Молодіжного Аерокосмічного Об’єднання "Сузір’я” Олег Володимирович Петров, вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Заступник начальника Головного управління культури, туризму і охорони культури Чернігівської ОДА Алла Михайлівна Кулик вручила Роману Гуманюку почесну грамоту.
Свої роботи Роман Гуманюк (1985р.н.) – молодий художник українського походження, який народився в Киргизстані, представляє на Чернігівщині вперше і наш край для відкриття виставки «Подих космосу» був обраний не випадково. В Чернігівському вищому військовому авіаційному училищі (ЧВВАУЛ) з 1967 по 1971 рік навчався, а згодом працював льотчиком-інструктором Леонід Каденюк – Герой України, перший космонавт незалежної України. Саме його портрет є домінуючим у представленій експозиції.
Автором вже створено більше 800 робіт, він брав участь у виставках у Вашингтоні (США), в Авіньйоні (Франція), у Флоренції (Італія) та в Софії (Болгарія), хоча займається живописом лише 15 років. Твори представлені на виставці виконані акриловими фарбами, які дозволяють йому досягти дивовижних кольорів та краси фактури. У творчому доробку автора пейзажі, портрети, а також абстрактні композиції. В якості головних мотивів творів художника останніх років можна виділити космічну тематику.
Киргизстан – країна гір , яка зручно розташувалась між узбецькими пустелями , казахським степом, Таджикістаном та Західним Китаєм. Через всю територію цього краю пролягає величний Тянь-Шань з його гірськими ріками та джерелами, величезними сніжними полями, багатими на яскраві квіти луками та плодородними долинами. Гори у багатьох народів є символом краси і через них безпосередньо прослідковується зв’язок землі і космосу. Китайське слово «Тянь-Шань» в перекладі на українську мову означає «Піднебесні гори».
На картинах Романа Гуменюка зображені гірські вершини, скелі, гребні хребтів. Твори цієї серії з першого погляду здаються схожими між собою, але кожний з них насичений своїм яскравим кольором і ніби випромінює світло, яке надає глядачу почуття душевної гармонії та комфортності.
Картини, присвячені космосу, є авторським поглядом молодого майстра пензля на безкінечний космічний простір. В його творах поєднується фантазія, яскрава образність та особлива техніка виконання.
Окремо на виставці представлені портрети видатних діячів космонавтики – С. П. Корольова, Г. Т. Берегового, П. Р. Поповича, Л.К. Каденюка. Їх професія ризикована, але для них вона є справою усього життя, і тому всі герої картин Романа Гуменюка, яких він зображує на тлі зоряного неба, є усміхненими та життєрадісними.
Твори Романа Гуманюка – це поема про космос та гори, образи яких створюються на межі реальності, мрій та фантазії. Його зоряні системи ваблять яскравістю та захоплюють красою дивовижних відкриттів, не залишаючи байдужими жодного глядача.
|