Головна » 2013»Вересень»20 » У "Лісограді" відзначили День партизанської слави. Фото
09.25.07
У "Лісограді" відзначили День партизанської слави. Фото
19 вересня з нагоди Дня партизанської слави пройшли урочистості у Лісограді Щорського району – місці базування партизанських з’єднань у роки Великої Вітчизняної війни, звідки народні месники вирушали на бойові операції. Голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голова обласної ради Анатолій Мельник, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники громадськості поклали квіти до пам’ятника “Партизанська сім’я”.
У вересні 1943 року в ході боїв за село Єліне загинули 14 воїнів 744 стрілецького полку 149 стрілецької дивізії. У 1948 році їхні останки перепоховані у братській могилі разом із останками загиблих партизан. Завдяки пошуковій роботі вдалося встановити імена 12 партизан, які поховані в могилі на монументі “Невідомому солдату» де відбулося відкриття “Знаку Пам'яті”.
Заупокійну літію в пам'ять о загиблих партизанах відправив секретар Чернігівської єпархії Української Православної Церкви протоієрей Федір.
Урочистості з нагоди Дня партизанської слави продовжилися у партизанському Лісограді покладанням квітів до пам’ятника Партизанам Великої Вітчизняної війни.
«Велика кількість наших земляків загинула у боях із загарбниками. Досі не встановлено всі імена загиблих героїв Руху опору. І нині історики та краєзнавці Чернігівщини працюють над встановленням даних про учасників партизанського руху. Сьогодні, вшановуючи пам’ять полеглих воїнів у Єліному, ми відкрили ще одну сторінку нашого славного минулого. Крім вже відомих прізвищ солдата Червоної Армії Талахідзе та партизана Бондаренка, дослідникам вдалося встановити імена ще дванадцяти загиблих, серед яких є й уродженці Щорського району», - наголосив у виступі голова облдержадміністрації Володимир Хоменко.
Присутні вшанували пам’ять всіх полеглих захисників і визволителів нашої Чернігівщини та України хвилиною мовчання.
«Славетні подвиги наших партизан та підпільників назавжди залишаться у пам’яті нащадків, будуть спонукати їх до наполегливої та самовідданої праці задля щасливого майбуття рідної землі.
Для увіковічення подвигів героїв в області проводиться упорядкування існуючих та встановлення нових пам’ятників і пам’ятних знаків, пов’язаних із місцями партизанської слави. От і відкритий декілька років тому музейно-меморіальний комплекс «Лісоград» став символом пам’яті про всіх, хто у ворожому тилу воював проти загарбників», - зауважив очільник області.
Володимир Хоменко наголосив: протягом останніх років керівництвом держави докладаються значні зусилля щодо покращення пенсійного та соціального забезпечення ветеранів.
На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича з травня цього року підвищено розмір щомісячної державної допомоги інвалідам війни ІІ і ІІІ груп та учасникам бойових дій. Майже наполовину було підвищено середній розмір пенсії учасників війни, зросла грошова допомога ветеранам війни до Дня Перемоги.