Спільний проект розвитку транскордонного зеленого туризму, розроблений двома громадськими організаціями - гомельською "Оракул" та чернігівською "Сіверянські обереги" - презентовано у Києві. З новим інноваційним продуктом на туристичному ринку України та Білорусі за "круглим столом" ознайомилися власники агросадиб та представники громадських організацій, які працюють у сфері сільського (зеленого) туризму в різних областях України.
Некомерційний проект має назву "Організація транскордонного кластеру сільського туризму "Дніпро" в шести суміжних прикордонних районах Гомельської та Чернігівської областей". Він був реалізований цього року за кілька місяців і вже презентований у Білорусі.
Як розповіла менеджер проекту з українського боку Олена Самірова, за короткий термін у кластер було включено близько 300 природних, історико-культурних та археологічних пам'яток. Для туристів розроблено низку "зелених" закільцьованих і радіальних маршрутів загальною протяжністю 450 км - пішохідних, велосипедних, водних, кінних, які пролягають визначеною кластером територією. Серед них є маршрути вихідного дня та спеціальні пропозиції для байкерів і любителів екстрим-туризму.
На сьогодні всі маршрути апробовано, а інформація про них розміщена на веб-сайті
http://cluster-dnepr.com/ та в спеціально виданому буклеті.
Мережа партнерів-учасників кластера налічує 44 резиденти. Це - агросадиби, туристичні фірми, музеї, готельні господарства, санаторії, природні заповідники і заказники, сільські школи.
За словами керівника Чернігівської обласної асоціації сільського зеленого туризму Леоніда Брусильцева, наступного року кластер розвиватиметься за рахунок включення до його складу Брянської області Росії та 6 нових районів України та Білорусі.
Фото: Брусильцев Леонід