22 листопада Головним управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської облдержадміністрації взято участь у виїзному семінарі за «кущовою» схемою для жителів сільської місцевості з питань ведення підприємницької діяльності на тему: «Практичні питання розвитку сільського туризму в Чернігівській області». Організаторами заходу виступили Головне управління економіки Чернігівської облдержадміністрації та Державна організація «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області». Семінар проходив на базі садиби сільського «зеленого» туризму «Андріївські озера» (с. Андріївка, Чернігівського району). У роботі семінару взяли участь голова правління Чернігівської обласної асоціації сільського «зеленого» туризму «Сіверянські обереги», голови сільських рад та підприємці Чернігівської області.
З привітальним словом до учасників семінару звернулись генеральний директор ДО «РФПП по Чернігівській області» Андрій Лісовий та заступник начальника головного управління економіки облдержадміністрації Світлана Полторацька. Вони привітали учасників семінару, подякували власнику садиби «Андріївські озера» Сергію Карпачову за гостинність та висловили сподівання в подальшій плідній співпраці.
Під час роботи семінару Сергій Карпачов поділився з гостями практичним досвідом діяльності, висвітлив багато проблемних питань з якими зіштовхнувся в своїй роботі. Зауважив, що для успішної діяльності та розвитку садиби — сільський туризму повинен стати «не роботою, а способом життя».
Водночас в сучасних умовах сільський туризм є одним з найбільш перспективних і ефективних напрямків сталого розвитку українського села. Не вимагаючи значних інвестицій, він сприяє соціально-економічному розвитку села, відродженню та поширенню українських народних традицій та культури. З розвитком сільського туризму зростає також екологічна свідомість та обізнаність місцевих жителів, що сприяє покращенню стану довкілля у туристично-привабливих регіонах. При цьому ресурси, які є джерелом розвитку сільського туризму не виснажуються, а збільшуються, що є головною ознакою і умовою сталого розвитку.
Таким чином, сільський туризм є суспільно корисним видом діяльності, розвиток якого повинен підтримуватись як на державному рівні, так і на рівні місцевих громад та громадських організацій.