Якщо новий податковий кодекс приймуть у тому вигляді, у якому він зараз розглядається законодавцями, двотижневий відпочинок в Туреччині обiйдеться не в $1000 як зараз, а щонайменьше в $1200.
Законопроект передбачає оподаткування виїзного туризму у розмірі 20%. При цьому податкове навантаження ляже не на туристичних агентів і операторів, а на кінцевих споживачів.
На цьому наголосили учасники Українського туристичного форуму 2010, що проходить в Українському домі 5 - 7 жовтня.
"Новий податковий кодекс дуже негативно вплине на туристичний ринок в Україні, більша його частина піде в тінь, - пояснив Йосип Андрик, генеральний директор українського туроператора "Тез Тур”. – Люди будуть купляти тільки авіаквитки, а решту, готелі, трансфери, будуть оплачувати на території іншої держави. Турпутівки просто перестануть купляти через їхню високу вартість.”
Як наслідок, деякі туристичні компанії можуть збанкрутувати. Щоб цього не сталося, учасники ринку звертаються з листами і зверненнями до розробників кодексу, аби зняти додаткове оподаткування.
"Якщо податковий кодекс не буде прийнято в тій редакції, в якій його намагаються прийняти, то ми розраховуємо на те, що в наступному літньому сезоні туризм уже вийде на показники докризового 2008-го року”, - зазначила Олена Шаповалова, віце-президент Асоціації лідерів туристичного ринку України.
Наразі турооператори підраховують заробітки від літнього сезону цього року. На думку провідних туроператорів України, за останній літній сезон обсяги продажів в порівнянні з минулим роком зросли на чверть, а кількість туристів, що поїхали відпочивати через туристичні агентства, - на 10-20%.
"Українські туристи нарешті почали більше їздити в порівнянні з 2009-им роком”, - сказала Людмила Власенко, директор турфірми "Сам”.
Найпопулярнішим місцем відпочинку українських туристів за кордоном цього року залишилась Тучеччина (більше 400 тисяч відпочивальників). На другомі місці оператори називають Єгипет, далі - Польщу (транзитна країна для всіх, хто прямує до країн шенгенської зони), Таїланд, Чехію, Об’єднані Арабські Емірати, Словаччину.
Попит на Хорватію, Чорногорію, Іспанію, Богларію цього літа зріс до 30% у порівнянні з аналогічним періодом 2009-го року. Проте, кількість туристів у цих напрямках обчислюється кількома тисячами і є дуже незначною в порівнянні з найпопулярнішими напрямками.
Завдання номер один для туроператорів зараз – підгтовка до Нового року і Різдва.
"Наразі розширюємо новорічні програми – у нас буде прямий рейс на Пхукет (Таїланд) з Києва, чартерний рейс на Акабу (популярний курорт на Червоному морі в Йорданії)”, - розповів Володимир Щупак, директор "TUI Україна”.
Туроператори обіцяють цієї зими недорогі чартерні рейси в Австрію, Андорру, Фінлядію, Францію.
Міжнародна авіакомпанія Emirates Airline разом з українським авіаперевізником "Аеросвіт” з 10 жовтня відкриває щоденний рейс до Дубайа з Києва, Донецька, Дніпропетровська та Одеси.