Наприкінці XIX – на початку XX століття в європейську архітектуру прийшов стиль модерн (у перекладі з французької – новітній, сучасний). Основні риси модерну – це асиметрія планів й експресивність композиції, використання криволінійних абрисів у віконних і дверних прорізах, пишність декоративної символічної орнаментики, а також використання металу, бетону, кераміки.
У Прилуках є три будівлі, зведені в цьому стилі, але трактовані дещо стримано й самобутньо. Зокрема, краєзнавчий музей та ресторан "Удай”.
Краєзнавчий музей (вул. Київська, 277)
У кінці ХІХ – на початку ХХ століття на цьому місці стояла садиба площею 320 кв. саж – власність прилуцького міського голови Миколи Івановича Кисловського (1871-1926 рр.). Офіційно він головував з 1903 по 1917 рік, а фактично – до початку 1920-х, коли створили комісію з ліквідації структур міської Думи. Окрім того, Микола Іванович був купцем третьої гільдії, власником одного з найкращих прилуцьких мануфактурних магазинів і наймоднішого ательє чоловічого одягу.
У садибі знаходилися два будинки і дерев’яний флігель. В одному з будинків працювала сельтерська лавочка, в іншому, де зараз музей, на першому поверсі – кравецька, а на другому – кондитерська.
В 1917 році все майно Кисловського перейшло у власність Каневського Ківі Лейбовича.
В 1920-му на першому поверсі вищезгаданої будівлі містилося товариство мисливців. У період 1941-1943 років приміщення було майже зруйноване. Після війни його відбудували, і з 1950 по 1961 рік тут знаходився гідромеліоративний технікум. Потім – Будинок піонерів та школярів. Згодом перший поверх будівлі зайняли рентген- та флюорографічний кабінети, а другий – жіноча консультація.
З кінця 1980-х років у будинку Кисловського "оселилися” різні установи: міський відділ архітектури, художній салон "Зодчий”, відділ земельних ресурсів і управління праці та соціального захисту населення.
З 2007-го будівлю передали краєзнавчому музею. З 2008 року на першому поверсі діє природничий відділ, у якому можна познайомитися зі зразками флори й фауни Приудайського краю. А от на другому поверсі найближчим часом відкриється історичний відділ.
З 2010 року музей носить ім’я видатного літературознавця, педагога, професора Василя Івановича Маслова.
Приміщення ресторану "Удай” побудоване в другій половині ХІХ століття і належало прилуцькому купцю Косицькому Гілі Аврамовичу. Перший поверх будівлі займали магазини: жіночого та чоловічого готового одягу, галантерейний і магазин грамофонів та велосипедів. Другий поверх був довшим за перший, оскільки під ним влаштували браму для в’їзду в двір. На другому поверсі працював Російсько-Азіатський банк.
У період 1941-1943 років будинок спалили. В 1956-му його відбудували. На першому поверсі відкрився магазин "Готовий одяг”, на другому – ресторан "Удай”. У 1980-х роках замість магазину почала працювати дієтична їдальня.
Нині у цьому приміщенні, окрім ресторану "Удай”, знаходяться кафе "Каштан”, магазин мобільного зв’язку та пункт обміну валют від Полікомбанку.