14 січня у Чернігівському обласному художньому музеї ім. Григорія Галагана відбулася презентація роману-дилогії «Великий князь» відомого російського письменника, історика, члена Спілки письменників СРСР та Росії Юрія Сбітнєва. За цей змістовний художньо-документальний твір митець у 2009 році був удостоєний Всеросійської історико-літературної премії «Олександр Невський».
Багато років письменник присвятив дослідженню літописної спадщини Київської Русі та вивченню шедевра світової літератури – «Слова о полку Ігоревім», в якому йдеться про історичні події з минулого Чернігово-Сіверського краю.
Дилогія «Великий князь» стала результатом багаторічної праці автора. Унікальність твору полягає в тому, що він створений на основі вивчення стародавніх літописів, численних архівних матеріалів.
Як зазначив у вітальному слові голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, для жителів Чернігівщини важливе значення має, що головною темою роману «Великий князь» стала доля одного з видатних історичних діячів князівської доби – благовірного князя-миротворця Ігоря Чернігівського.
Очільник області наголосив: облдержадміністрація проводить значну роботу по відновленню історичних джерел. Як повідомляється у літописах, мощі святого благовірного князя Ігоря Чернігівського у 1150 році було перевезено до Чернігова та покладено у Спасо-Преображенському соборі. Третій рік поспіль ведуться археологічні роботи, які, на думку Володимира Хоменка, скоро принесуть результат і мощі князя Ігоря будуть знайдені.
У 2012 році біля Собору було встановлено пам'ятник славетному Чернігівському князю.
Володимир Хоменко побажав письменнику міцного здоров'я, творчого довголіття, натхнення та нових доробків до скрабниці слов'янської культури.
В рамках презентації голова облдержадміністрації ознайомився з тематичною книжково-ілюстративною виставкою: «Юрій Сбітнєв: про час і про себе».
Письменника також привітали кандидат історичних наук, керівник Центру українських досліджень Інституту Європи Російської Академії Наук, головний редактор часопису "Современная Европа" Віктор Мироненко, голова Ради Товариства "Чернігівське земляцтво" в місті Києві Віктор Ткаченко, друзі, колеги-літератори та історики, а також шанувальники творчості автора.
|