Сьогодні співробітники Чернігівської митниці передали до музейних закладів і бібліотеки затримані на кордоні при спробах незаконного вивезення за межі України та конфісковані на користь держави історико-культурні цінності.
За рішенням Міжвідомчої ради з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей до фондів Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка передана книга 1899 року видання "Мемуары князя Бисмарка (мысли и воспоминания)”. Згідно висновку експертів книга, яку намагався незаконно вивезти за межі України мешканець Одеси у жовтні минулого року, є культурною пам’яткою кінця ХІХ століття і відноситься до історико-культурних цінностей.
Чернігівський обласний художній музей отримав дві старовинні ікони, що визнані експертами історико-культурними цінностями. Одна з переданих ікон: "Спас Вседержитель” у латунному орнаментованому окладі з вінцем визнана пам’яткою сакрального мистецтва кінця ХІХ – початку ХХ століття. За висновком експертів ікона "Спас Вседержитель” є пам’яткою місцевих мистецьких традицій і може бути занесена до Державного музейного фонду України. Друга з переданих ікон – "Богородиця Одигітрія” – була написана невідомим майстром у І половині ХХ століття.
Ікона може бути занесена до Державного реєстру національного культурного надбання.
Зібрання Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського поповниться монетою "2 копійки” викарбуваною у Російській імперії 1837-го року, а два вироби з порцеляни, що були виготовлені у Німеччині у першій половині минулого століття, відправляться до Запорізького обласного художнього музею.
Співробітники Чернігівської митниці у лютому цього року вже передавали раритетні речі до музеїв та бібліотек. Того разу представникам Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського та Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка були передані книги, старовинна кавоварка та зібрання з 80-ти монет різних країн, що були відкарбовані у 19-му та на початку 20-го століть. Частина речей, серед яких книги, столові прибори, нагороди і старовинна зброя, були передані до зібрань Національної історичної бібліотеки України, Національного науково-дослідного реставраційного центру України, Музею історичних коштовностей та Національного музею історії Великої Вітчизняної війни.