Ніжинський музей "Поштова станція" - єдиний у своєму роді в Україні. Він розміщений у будівлі справжньої поштової станції, інтер'єр та архітектура збереглися з кінця 18-то століття. А працівники музею зібрали і дбайливо зберігають і меблі, і усілякі речі. Які на цій таки станції використовувались: від бронзових каламарів та книг - до листівок і кінської збруї, в яку впрягали конячок.
Завдяки участі у міжнародному проекті, за підтримки Швейцарської культурної програми, музей отримав змогу розробити власний інтернет ресурс, видати інформаційні матеріали про музей і про розвиток поштової справи в Сіверських та Чернігівських землях, а музейники, разом з іноземними колегами, навіть провели низку цікавих акцій. Так, минулого року "Поштова станція" зустрічала … Миколу Гоголя, який у рамках українсько-російського мистецького проекту завітав з "Гоголь Фесту" (з Києва) до Ніжина, щоб прогулятися вулицями, де проминула його студентська юність. Також у музеї розташувалась унікальна експозиція марок, присвячених "батькові космонавтики" Сергієві Корольову, чиє дитинство також пов'язане з Ніжином.
А 24-25 жовтня цього року "Поштова станція", разом з Національним художнім музеєм України, проведе виставку та мистецькі майстр-класи з нагоди 150-річчя від дня народження митця Миколи Самокіша.
Як повідомила менеджер музею "Поштова станція" Ольга Пономар. " цього року до нас багато туристів приїздять, наша попередня інформаційна праця дає позитивні результати. До ювілею Самокіша, проведемо виставку його робіт - у нашому музеї зберігається оригінал однієї з перших картин митця, у Ніжині він народжений, тут пройшло його дитинство". Академік живопису, один з найвідоміших у світі художників-баталістів, Самокіш добре знаний в Європі і США. "Україна вивчає і відкриває для себе цього самобутнього майстра, а водночас - нищить його спадщину: так, у Харкові гине його розпис у стилі модерн, який він розфарбував у під'їзді одного з житлових будинків у центрі міста. Там зображені величезні глечики з волошками і ромашками, полотно уже частково знищене, через численні ремонти і неналежне зберігання. Коштів на реставрацію у часи Незалежності так і не знайшлося", - з сумом констатує О. Пономар.
Ніжин же сподівається знайти роботи майстра, які можуть зберігатись у квартирах і будинках городян.