Іноземні туристи стали менше цікавитися пам’ятками та історією нашого краю. Відмовилися від екскурсій і білоруси та росіяни, які ще торік були у нас чи не щодня. В першу чергу, це пов’язано з війною, яка триває на Сході. Ті ж, хто у складний 2014-й рік вдаються до туристичних мандрів, визнають Чернігівщину прекрасним місцем відпочинку і душевної реабілітації.
Побачити туристів у Чернігові – це вже як родзинка. Побачити когось з-за кордону – це взагалі нонсенс. Тільки-но в Україні почалися політичні негаразди, групи туристів перестали до нас їхати.
Зрозуміло, що в країні неспокій, каже Андрій Острянко – генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника „Чернігів стародавній”, тож страждає в першу чергу культура. Нема у цьому році ні росіян, ні білорусів. Відмовилися від екскурсій і європейці. Не мають змоги чи бажання їхати туристи і з двох сусідніх країн. Історія нашого краю їм, здається, більше не цікава, хоча ще торік від білорусів і росіян не було відбою. Страждає туристична галузь міста та області, страждають і ті, хто заробляє на цьому. Покупців мало, підтверджує ситуацію продавець сувенірів Тетяна. Сьогодні у Чернігів їдуть тільки українські туристи. Хоча і внутрішній туризм теж збитковий, констатує генеральний директор заповідника «Чернігів стародавній». Екскурсії організовують в основному для школярів, а також для тих, хто, приміром, їде у Чернігів на семінар або тренінг. Ті ж, хто таки вдаються до туристичних мандрів, вже визнали наше місто місцем реабілітації.
Приїжджати на душевний відпочинок на Чернігівщину за будь-яких умов закликає директор заповідника «Чернігів стародавній» Андрій Острянко. Приміром, Чернігів – один з найдавніших історичних центрів України. І це духовна перлина нашої країни. А тому всі туристи відзначають тут спокійну і навіть в чомусь особливу атмосферу.
|