За словами керівника Міжнародної археологічної експедиції в Шестовиці, завідувача кафедри історії та археології України Національного педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка Володимира Коваленка, цього року розкопки продовжилися на скандинавському городищі Хст.(мета – розкопати половину поселення) та на стрілці мису, де колись знаходилася сторожова вежа. Там було знайдено серію вагових гирьок – 5-6 штук.
- Ця знахідка говорить про те, що сторожова вежа грала також і роль митниці, - пояснює Володимир Коваленко. – Туди припливали купці, в саме городище їх не пускали, тому що під маскою купців могли приховуватися воїни, а кожен купець у той час був озброєний. Тут вони зважували весь товар, щось продавали.
Ще одним несподіваним відкриттям стало знайдення другого в’їзду до городища. «Ми вважали, що так званий південний в’їзд на городище – це дорога, прокопана селянами в ХІХ ст., щоб їм було зручніше, але зараз у цьому вже не впевнені, - продовжив археолог. - Не виключено, що це дійсно був другий в’їзд. Тоді це було класичне скандинавське городище, адже воно, як правило, мало два-чотири в’їзди. Лисиця ніколи не залишає собі один вихід з нори».
На посаді археологи продовжили роботи з дослідження ділянок, які були залишені минулого року. В тому числі, завершили розкопки кількох цікавих об’єктів – садиб. І вже зараз науковці мають підстави стверджувати, що вже в Хст. городище під Шестовицею було містом, адже ознака міста – це садибна забудова. Виходить, що на стародавній Русі в Х ст. вже існували міста!