Учора у селищі Ілліч Гомельської області Республіки Білорусь відбулася презентація результатів некомерційного проекту "Організація транскордонного кластеру сільського туризму "Дніпро" в шести суміжних прикордонних районах Гомельської та Чернігівської областей".
Реалізували його дві громадські організації: науково-просвітницьке об'єднання "Оракул" із Гомеля та Чернігівська обласна асоціація сільського туризму "Сіверянські обереги".
Як повідомив керівник "Сіверянських оберегів" Леонід Брусильцев, у транскордонний кластер "Дніпро" увійшло понад 300 природних, історико-культурних та археологічних пам'яток.
Для туристів розроблено низку "зелених" закільцьованих і радіальних маршрутів - пішохідних, велосипедних, кінних, які пролягають визначеною кластером територією. В їх числі є маршрути вихідного дня та спеціальні пропозиції для байкерів і любителів екстрім-туризму.
Мережа резидентів-учасників кластера налічує 27 агросадиб в обох областях, туристичні фірми, музеї, готельні господарства, санаторії, природні заповідники і заказники, сільські школи. Всі вони готові надавати туристам ті чи інші послуги.
Успішність реалізації проекту спонукала його виконавців розширити його межі і в наступному році, як пояснила О. Самірова, залучити до кластера Брянську область Росії, Брестську - Білорусі та воєводство Бєла Подляска у Польщі. Попередня домовленість про співпрацю з цими регіонами вже досягнута.