Святкування розпочалося на центральній Красній площі міста, де відбулося історичне та спортивно-мистецьке дійство "Чернігів – окраса України". У святковому виступі взяли участь понад 2000 школярів і студентів, представників міських танцювальних колективів та провідних духових оркестрів Чернігівщини.
Глядачів та учасників урочистостей, а також усіх жителів обласного центру з Днем міста привітав Чернігівський міський голова Олександр Соколов. Він наголосив, що найбільшими цінностями Чернігова є унікальна історична та культурна спадщина, а також талановиті і працьовиті люди. "Найважливіше наше завдання – зберегти безцінну культурну спадщину для наступних поколінь. Пам'ятаючи і шануючи історію древнього міста над Десною, героїчні бойові та трудові подвиги своїх земляків, ми закладаємо міцну основу для майбутніх звершень і високих досягнень на благо рідного Чернігова", - сказав О. Соколов.
У центрі міста – на Алеї Героїв – відкрилася туристично-мистецька виставка "Чернігів – туристичний". Там працювало "Містечко майстрів". Один з майстрів – коваль – запросив Чернігівського міського голову та керівника Митищинського району (Російська Федерація) Віктора Азарова викувати пам'ятні монети, з чим чиновники успішно впоралися.
На туристично-мистецькій виставці було представлено і дерев'яні скульптури учасників фестивалю "Болд", у якому цього року взяли участь 9 майстрів, у тому числі і російські різьбярі. По завершенню святкувань виготовлені скульптури прикрашатимуть паркові зони Чернігова.
У рамках відзначення Дня міста створено і кобзарський майдан. Зведена капела бандуристів музичних шкіл обласного центру Чернігівщини виконувала українські народні пісні.
Разом з чернігівцями День міста відзначали представники міст-партнерів із Росії, Білорусі, Польщі та Латвії, а також низки українських міст.
Святкування Дня міста тривало у Чернігові до вечора і завершилося гала-концертом на Красній площі за участю місцевих гуртів та українських зірок. Ввечері на Красній площі відбувся святковий феєрверк.