21 вересня Чернігів відзначає 69-у річницю визволення Чернігова від фашистських загарбників. Святкові заходи розпочалися з покладання квітів до Братської могили у сквері ім. М.М.Попудренка. Пам’яті загиблих героїв вклонилися керівники області та міста, народні депутати України, ветерани Великої Вітчизняної війни, делегації міст-побратимів Чернігова, громадськість. Після покладання відбулася урочиста церемонія виносу історичного Прапору Перемоги, піднятого на Красній площі 21 вересня 1943 року та урочисте проходження військових частин Чернігівського гарнізону.
Продовженням свята стала урочиста хода «Пам’яті полеглих – будьте достойні!» до Меморіалу Слави та Вічного вогню на Могилі Невідомого солдата на Болдиній горі.
Відкриваючи мітинг-реквієм «Ніхто не забутий, ніщо не забуто», присвячений 69-й річниці визволення Чернігова від фашистських загарбників, голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко підкреслив, що Велика Вітчизняна війна 1941–1945 років завжди залишатиметься священною сторінкою історії нашої країни. Адже саме у той драматичний період проявилися найкращі, притаманні нашому народові риси — мужність, відвага та героїзм, здатність, не зважаючи на втрати, йти вперед з непохитною вірою у перемогу.
«Ветерани – учасники війни та люди старшого покоління – пам’ятають, яким понівеченим постав Чернігів після визволення. Завдяки самовідданій праці жителів, місто за короткий час відродилось та почало будувати нове мирне життя. Це – був трудовий подвиг працівників заводів і фабрик, установ і організацій, сільгосппідприємств, закладів соціальної сфери. Ми щиро вдячні нашим ветеранам за величну силу духу та наполегливу працю по відродженню рідного міста.
Чернігів сьогодні – це сучасне місто, що будується і розвивається. Це –економічний та культурний центр Чернігово-Сіверського краю, і водночас, уособлення нашої історичної спадщини, світлий символ любові до рідної землі», - наголосив Володимир Хоменко.
Звертаючись до присутніх ветеранів, керівник області відзначив, що їх покоління назавжди залишиться для нащадків зразком мужності та честі, воєнної доблесті і патріотизму.
«Шануючи ваш життєвий подвиг, Президент України Віктор Янукович визначив Уряду ключове завдання: жоден ветеран не повинен залишитися без уваги і допомоги держави та суспільства.
Кожну річницю визволення Чернігівщини від фашистських загарбників вважаємо своєрідним звітом влади перед ветеранами війни. Хочу завірити, що робимо все можливе, щоб це свято було таким, яким воно і має бути — світлим, величним, всенародним», - підкреслив голова облдержадміністрації.
Чернігівців та гостей міста також привітали голова обласної ради Анатолій Мельник та Чернігівський міський голова Олександр Соколов.
Після покладання квітів присутні вшанували пам'ять полеглих хвилиною мовчання.
|