7 березня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (в Колегіумі, на Валу) відкривається виставка українських художників за мотивами творів Тараса Шевченка з державного фонду Дирекції художніх виставок України в Києві – скарбниці сучасного українського образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва. Астрофізики кажуть – що далеко в глибинах Всесвіту іноді спалахують наднові зірки. Їх потужне випромінювання, що поширюється крізь простір і час запалює все нові й нові сузір’я. Такою надновою зіркою став для України Тарас Шевченко славетний український поет, пророк нової України. Гаряче слово поета запалило сотні, тисячі, а в наступних поколіннях – мільйони людських сердець вогнем національної свідомості, любов’ю до рідної землі, повагою до материнської мови. Кожне покоління наново відкриває для себе геній Кобзаря. Яким повинен постати Шевченко перед сучасним учнем? Співцем знедолених, та автором «Заповіту»? Наскільки близьким і цікавим він буде сучасному дев’ятикласнику, прагматичному та всебічно забезпеченому інформацією? Саме від нас, вчителів митців і науковців залежатиме головне завдання показати що твори Кобзаря, були і залишаються актуальними, цікавими і привабливими. Піднявши проблеми особистісного розвитку учня необхідно переосмислити творчість Шевченка та відкрити його «справжнього», «сучасного», як співрозмовника, і порадника для підростаючих поколінь.
На виставці «Шевченкове слово: «Апостол, Прометей, Пророк» представлені робити українських художників надзвичайно високого художнього рівня, які прекрасно ілюструють твори Тараса Шевченка, що вивчаються в шкільному курсі української літератури: «Причинна» (1837 р.); «Гайдамаки» (1841 р.); «Стоїть в селі Суботові…» (1845 р.); «Катерина» (1839 р.); «Наймичка» (1845 р.) та ін. Це зібрання творів віддзеркалює, як сильна думка поета диктує відповідну їй художню форму, створює малюнок в уявах художників, викликає вишукані мистецькі ритми, інтонації та найбуденніші слова малюють в уяві кольори та відтінки. І вам слава, сині гори, Кригою окуті, І вам, лицарі великі, Богом не забуті. Улюблені герої Шевченкових творів — витязь народний, повстанець-гайдамака, козак-запорожець, що виступає захисником рідного краю, носієм народної правди й честі. Емоційна наснага Шевченкових образів, широта і вільність його асоціативного мислення, проникливо-творче використання фольклорних мотивів, образів народної символіки, предметно-реалістичних описів в віршах дали поштовх та надихнули художників XX сторіччя для написання прекрасних полотен, на яких знову й знову оживають герої та лицарі поетових дум. Поетичні гени Шевченкового слова виявились плідними в новітній історії й дедалі більше знаходять точки зіткнення з сучасним світовим мистецтвом в становленні нових художніх форм.
Виставка працює: з 9.00 до 17.00 (щодня) до 17 квітня 2012 року, в приміщенні Колегіуму (Вал, вул. Преображенська, 1), телефон для довідок: 608-603 Ласкаво просимо!
|