6 червня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (в Колегіумі, на Валу) відкривається виставка унікальних виробів відомої луганської майстрині, керівника клубу «Ведати», Людмили Теплинської «Лялька з душею». На виставці будуть представлені дві експозиції: перша – колекція старовинних ляльок, друга – ляльки виготовлені Людмилою Теплинською. Луганська майстриня вирішила зібрати старовинні ляльки в одну колекцію й показати дітям, щоб побачили якими іграшками грали їхні мами й бабусі. Понад 100 унікальних старовинних ляльок 1930-70 рр. з колекції Людмили представлені на виставці в заповіднику.
Найстаріша лялька з колекції Теплинської «народилася» в 1930 році – це пупс-голяк виробництва Охтинського целулоїдного комбінату (Московська область). Ляльки, виготовлені Людмилою Теплинською, – вальдорфського і тільдового напряму. Вони абсолютно натуральні, всередині овеча шерсть, а зовні – спеціальний ляльковий трикотаж. У кожної ляльки свій паспорт, в якому вказано рік виготовлення, ім’я та матеріали, з яких вона зроблена. Є в Людмили лялька-бариня для чайника, принцеса, україночка, жовтеня, бусинка, близнюки-талісмани Євро-2012 – Славек і Славко.
М’яка іграшка з натуральних матеріалів зроблена власноруч, зберігає тепло ваших рук. Вона – приємна на дотик, наймиліша іграшка для вашого малюка, з нею він засинає та просинається. Ніжна шкіра дитини є чутлива до природних матеріалів, тому саме цю іграшку дитині хочеться обійняти.
«Зробити ляльку нелегко, але запорука успіху – позитивний настрій. Адже така лялька – це не просто іграшка, а родовий оберіг, який передається з покоління в покоління», – вважає Людмила Теплинська.
На створення саморобної ляльки йде приблизно 5 днів, але все залежить від фантазії та вміння майстрині. Всі ляльки, зроблені руками є ексклюзивними і могли б стати відмінним подарунком не тільки для дитини, а також і для дорослих. А в світлі того, що ринок і магазини сьогодні переповнені іграшками сумнівної якості, то саморобні іграшки незабаром можуть стати дуже популярними. Крім того саморобна лялька цінна й своєю енергетикою. А ще й якщо її робить мама для своєї дитини, то вкладає в неї всю душу. До того ж, при виготовленні наших ляльок використовуються тільки натуральні матеріали, а це дуже важливо для здоров’я дитини.
Сподіваємось, що переглянувши нашу виставку Людмили Теплинської «Лялька з душею» Вам також захочеться зробити щось дуже світле, зворушливе і непідробне.
Джерело: "Чернігів стародавній"
|