Унікальний витвір ювелірного мистецтва знову експонується в Борисоглібському соборі. Царські срібні врата, виготовлені на замовлення українського гетьмана Івана Мазепи німецькими майстрами-ювелірами, повернулися з Міжнародної виставки «Україна-Швеція: на перехрестях історії (XVII-XVIII ст.)», яка проходила в Українському музеї у Нью-Йорку (США).
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» запрошує журналістів, істориків, мистецтвознавців 26 листопада в Борисоглібський собор (на Валу). Тут, в пам’ятці архітектури ХІІ ст., об 11.00 відбудеться захід, приурочений поверненню царських врат в експозицію Борисоглібського собору.
Генеральний директор заповідника Юрій Соболь та завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності Ольга Травкіна розкажуть про виставку «Україна-Швеція: на перехрестях історії (XVII-XVIII ст.)», яку називають найвагомішим та найбільшим міжнародним проектом з історії України за усі роки незалежності нашої держави. Відкриття виставки викликало гучний резонанс у місцевих україномовних засобах масової інформації, спричинивши рекордний в історії Українського музею Нью-Йорка інтерес до заходу. Експозиція працювала з 24 квітня до 31 жовтня 2010 року.
На виставці було представлено понад 100 унікальних пам’яток, які належать 27 інституціям (музеям, архівам, бібліотекам та приватним колекціонерам) України, Швеції та США. Серед унікальних артефактів – козацькі клейноди (булава, прапори), срібний з позолотою кіот Іллінської Богоматері, листи гетьманів Богдана Хмельницького, Івана Виговського, Пилипа Орлика; мапи, гравюри, дипломатичне листування. На міжнародній виставці експонувалася і перлина фондової колекції Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» – срібні царські врата з Борисоглібського собору.