Приїжджайте на екскурсію до Чернігова! Ви спуститеся під землю і підніметеся ближче до неба ... Пошукаєте тринадцяту пушку на Чернігівському Валу ... Дізнаєтеся похмуру таємницю "Будинку Мазепи" ... Перевірити існування привидів в чернігівських печерах ... Доторкнетеся до каменя виконання бажань ... Почуєте легенду про чернігівського Дракулу ... Особисто побачите знамениті чернігівські храми ... Та багато іншого! Уже багато написано і сказано про древньє місто Чернігів. Можливо, багато хто вже начитавшись або наслухавшись стандартних фраз туристичних проспектів про місто з тисячолітньою історією і багатою духовністю, але просто по-людськи хочеться запросити киян і мешканців інших міст до нас. Чернігів - приємне, тихе, чисте місто, не раз входив в топ-10 найкращих для проживання міст України. Влітку вулиці й алеї міста просто потопають у зелені, з якої там і тут показуються золоті куполи храмів. Дуже приємно побродити по цих вулицях в гарну погоду, випити кави або пива. У місті зовсім нерозвинена промисловість, з одного боку, це погано для економіки, зате з іншого боку ми насолоджуємось дуже непоганій екології (свідченням чого, наприклад, є велика кількість сов на нічних вулицях міста, а також їжачків та інших "лісових" жителів). Ну, а те, що тут повно історичних пам'яток, які вже приїлися місцевому населенню і не сприймаються як щось особливе, але дуже до вподоби приїжджим - це загальновідомий факт. Стандартна програма екскурсії в Чернігів включає кілька базових пунктів. У першу чергу (не за хронологією, а за значимістю) це Антонієві печери, "філія" Києво-Печерської лаври (яку, до речі, заснував виходець з Чернігівщини Антоній Печерський). Печери приємно відрізняються від Лаври своєї запутанністю (якщо в київських печерах відвідувач проходить довгий коридор-кишку, дихаючи в потилицю наступного туристу і відчуваючи ззаду напір наступними у черзі, то тут є певний цікавій лабіринт ходів, який дуже сподобається дітям). Кажуть, що в Антонієвих печерах живе дух монаха, що впливає на здоров'я людини енергетичні аномалії ... Потрібно приїжджати і перевіряти особисто;). До речі, влітку, у спеку, тут приємний холодок близько 13 градусів, взимку - приємне тепло близько -13 градусів (постійна температура!). А якщо у Вас клаустрофобія, що ж, тут повно і надземних "цікавинок" - царська альтанка, камінь виконання бажань (потрібно потерти!), Дзвіниця, 12 старовинних гармат (якщо призначать побачення у 13-й, остерігайтеся подвоха) і т. д. Про все розповісти важко, треба приїжджати на екскурсію до Чернігова і дивитися.
Ну, а крім самого Чернігова, в області повно цікавих місць і речей. До речі:
8 цікавих фактів про Чернігівщині: Це друга по площі область в Україні; Це «Північний полюс України» - тут знаходиться крайня північна точка нашої Батьківщини (село Мурахи Новгород-Сіверського району); Це «Північні ворота України» - тут знаходиться точка, де сходяться кордони України, Росії та Білорусі (село Сеньковка Городнянского району); Це область, де знаходиться найбільше українське село (с. Кобижча Бобровицький району, площа 1918 га); Це батьківщина вулика (сучасний рамковий вулик винайшов у 1814 р. чернігівський поміщик Петро Прокопович); Це батьківщина славного Чернігівського пива і Ніжинських огірків; Це місце розташування єдиного в Україні та колишнього в Радянському Союзі зоопарку, який знаходиться в районному центрі (Менський зоопарк); Це місце розташування колишньої гетьманської столиці - Батурина.
8 видатних земляків: Добриня Микитович, билини богатир; Юрій Долгорукий, засновник Москви; Св. Антоній Печерський, засновник Києво-Печерської Лаври; Кирило Розумовський, останній гетьман Лівобережної України; Іван Мартос, скульптор, автор пам'ятника Мініна і Пожарського на Красній Площі в Москві; Микола Кибальчич, винахідник і революціонер, автор схеми першого у світі реактивного літального апарату (страчений за участь у вдалому замаху на імператора Олександра II); Олександр Довженко, кінорежисер світового масштабу; Леонід Кучма, президент України.
На Чернігівщині знаходяться декілька дуже привабливих об'єктів для екскурсії вихідного дня. В першу чергу, це заповідник Качанівка, Тростянецький дендропарк, Родина "культового" режисера О. Довженка - Сосниця, "распіаренна" козацька столиця Батурин, і багато-багато чого іншого. Тому - запрошуємо всіх на вихідні здійснити тур до Чернігова, захопити із собою друзів і отримати приємні враження. Від Києва до Чернігова їхати всього 1,5-2 години (140 км), при цьому шлях лежить через історичне місто Козелець, а також поряд з лігвищеМ Солов'я-розбійника (пам'ятаєте Іллю Муромця?) Та інші цікаві місця, так що дорога до Чернігова теж буде не нудною, особливо в супроводі знаючого гіда.
З приводу організації екскурсії - звертайтесь
за тел.: +38 (0462) 676-179; +38 (095) 330-32-51
|