Козацька слава невмируща, - Ії ославлюють віки. І боронили Україну Геройські наші козаки. 14 червня, у славнозвісній гетьманській столиці - Батурині відбулось традиційне козацьке свято Керівництво обласної адміністрації та місцевої влади, представники козацтва, громадських і національно-патріотичних політичних партій та всі небайдужі свідомі українці зібралися разом на великому козацькому святі у гетьманській столиці на Чернігівщині. У церкві Воскресіння Господнього на Цитаделі відбулась поминальна литія, яку відслужив керуючий Чернігівською єпархією УПЦ КП, єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон.
Після закінчення литії відбулось покладання квітів до Хреста Героям Оборони Батурина. Урочистості продовжились ходою під звуки "Козацького маршу" у виконанні духового оркестру Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України та покладанням квітів біля скульптурної групи "Гетьманська слава", Кургану слави, каплички «Остання Тарасова дорога» та пам’ятника «Скорботна мати – України».
Потім на Співочому полі (основному місці проведення козацького свята) відбувся святковий концерт, який розпочався дивовижним дефіле музикантів Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ.
З вітальним словом виступили єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон, заступник голови облдержадміністрації Володимир Приходько та військовий старшина окремого Прилуцького козацького полку ім. П.Сагайдачного Валентин Денисенко.
Стелеться піснями-рушниками Шлях козацький, гордий здавнини. Сили набираються з роками Чорноброві дочки і сини. А над ними - зорепадів злива І тризуб виблискує здаля. Будь же і родюча, і щаслива, Дорога козацькая земля!
На сцені виступили найкращі творчі колективи та виконавці з обласного центру: духовий оркестр, академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди» й Чернігівський народний хор обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, заслужені артисти України Володимир Гришин та Микола Юськов, солістка Київконцерту Ірина Логінова, солісти філармонійного центру, зразковий театр танцю "Слов'яни" міського Палацу культури, вихованки Чернігівської дитячо-юнацької спортивної школи "Чернігівбуд", аматорські колективи Бахмацького району.
Всі присутні на святі мали нагоду оглянути виставки майстрів народної творчості навчально-методичного центру культури і мистецтв, осередоку Національної Спілки майстрів, Чернігівського обласного історичного музею ім. В.Тарновського «Я козачка твоя» та виставку управління культури і туризму облдержадміністрації «Чернігівщина туристична запрошує».
Територія сучасного Батурина та його найближчі околиці були щільно заселені ще в добу неоліту. Після перенесення сюди 1669 року козацької столиці на території урочища Цитадель постав гетьманський палац. У ньому свого часу порядкували Дем'ян Многогрішний (1669-1672), Іван Самойлович (1672-1687) та Іван Мазепа (1687-1708). 1708 року Батурин захопило військо Олександра Меншикова, яке спалило місто і знищило 21 тисячу його захисників та жителів.
|