Традиційна сьома всеукраїнська виставка сільського туризму пройшла 30-31 травня в с. Пирогів, що під Києвом — у музеї народної архітектури та побуту Національної академії наук України. В організації форуму з сільського зеленого туризму, який цього року проводився в рамках Року туризму в Україні, брали участь Міністерство культури і туризму України, Державний комітет України з питань регуляторної політики і підприємництва, Державна служба туризму і курортів, Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в України, Національний аграрний університет архітектури і побуту НАН України, 18 областей України та інші.
Виставка-ярмарок «Українське село запрошує» - це не просто показовий захід і рекламна акція для власників приватних садиб, це привід серйозно задуматися над законодавчими основами діяльності у цій сфері, поділитися та обмінятися досвідом з колегами із різних країн і підсумувати успіхи та невдачі за минулий рік. Чернігівську делегацію представляли містечко майстрів, яке включало майстер-класи традиційних видів народних ремесел: різьбярство, ковальство, гончарство, традиційна українська вишивка, ансамбль обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, господар виробничої пасіки «Бджолярій» та, безпосередньо, виставка «Чернігівщина-туристична».
Урочисто відкрили виставку-ярмарок керівники Міністерства культури і туризму України, Державної служби туризму і курортів. Вони відвідали всі садиби, у тому числі і «Чернігівщину-туристичну».
Кожен, хто завітав на виставку, був вражений кількістю відвідувачів та представлених стендів. З усіх боків лунали українські пісні, усе рябіло від вишиванок та витворів майстрів. Безпосередньо виставка проходила на території так званого Нового села: це частина музею, де компактно розмістилися хатинки, представлені з усіх регіонів. Гуляючи від хатинки до хатинки, відвідувачі дізнавались багато нового про кожен представлений регіон та отримали від приватних господарів безліч пропозицій для відпочинку у сільській місцевості. В ході виставки-ярмарку гостинні господарі з усіх регіонів України продемонстрували можливості відпочинку у сільській місцевості, традиції та культуру свого регіону. На імпровізованих садибах фольклорні ансамблі, народні умільці і майстри продемонстрували веселий відпочинок як гостям, так і учасникам цього самобутнього свята. Тут можна було покуштувати національних страв, взяти участь у різних конкурсах та іграх.
Джерело: Воробей Валентин
|