П`ятниця, 22-Листопада-2024, 00.22.08
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Розділи новин
Анонси подій [222]
Всеукраїнські заходи [96]
Туристические отчеты [23]
Виставкова діяльність [81]
Знаменні дати [67]
Конкурси, змагання [48]
Новини турбізнесу [496]
Новини Євро 2012 [80]
Події міста [215]
Регіональні заходи [215]
Церкви Чернігівщини [13]
Суспільство [83]
Сторінки історії [153]
Оголошення [66]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » 2009 » Травень » 17 » Національний заповідник «Чернігів стародавній» та газета «Біла хата» видали спецвипуск до Міжнародного Дня музеїв
22.33.58
Національний заповідник «Чернігів стародавній» та газета «Біла хата» видали спецвипуск до Міжнародного Дня музеїв
натисніть для перегляду в повному розмірі...У додатку до обласної газети «Біла хата» розповідається про пам’ятки архітектури Чернігівщини, музейні старожитності та видатних людей нашого краю.
«Церква архістратига Михаїла в Чернігові», – таку назву має науково-популярна стаття Алли Доценко, заступника генерального директора з наукової та культурно-просвітницької діяльності заповідника. Храм закладений у 2001 році на розі проспекту Миру та вулиць 50 років ВЛКСМ і Бойової. Вже через рік він був освячений. Архітектура храму дещо незвична, аналогів у Чернігівській єпархії нема. Проект споруди розробляв київський архітектор Олег Слєпцов. Проте, в процесі будівництва храму за бажанням церковної громади проект зазнав змін. Алла Доценко у статті детально описує головну окрасу храму архістратига Михаїла – іконостас. Він 3-ярусний. Його проект та різьблення виконав Олексій Корець.
Настоятель церкви – протоієрей Іоан – кандидат богослов’я. «Це людина, з небайдужим серцем, наділена різнобічним інтелектом і великою працьовитістю. Саме завдяки його старанням, наполегливості, працьовитості розбудовується цей храм і весь храмовий комплекс», – пише автор.
Поряд з церквою вже завершується будівництво дзвіниці. Вона восьмигранна у плані, висотою 34 метра. Працює недільна школа для дітей, буде й криниця із святою водою.
«Таким чином, із побудовою храмового комплексу церкви архістратига Михаїла зазначений мікрорайон міста отримав духовний осередок православної віри, а також набув шляхетного і довершеного архітектурного вигляду», – наголошує Алла Доценко.
Завідувач сектору наукових досліджень пам’яток археології Олег Васюта написав статтю до 125-річниці з дня народження Валентина Шугаєвського, видатного вченого, одного із засновників Чернігівського видавництва «Сіверянська думка». Валентин Андрійович народився 16 квітня 1884 року у Києві. Із срібною медаллю він закінчив Чернігівську класичну гімназію. І хоча, згодом він навчався у Петербурзі, але наше стародавнє місто стало для нього рідним. Шугаєвський часто приїздить в Чернігів, займається активною науковою діяльністю. А з 1919 року він уповноважений Чернігівської губернської комісії по ліквідації майна релігійних установ. «З того часу почалася довга і виснажлива боротьба вченого за порятунок і збереження історико-культурних цінностей України», – зазначає Олег Васюта. Згодом Валентин Андрійович працює в Першому радянському музеї в Чернігові, займається він і археологічною діяльністю.
З 1926 року В.А. Шугаєвський переходить на роботу у Київ в Центральний історичний музей. Учений намагається якомога більше зробити для улюбленої справи. Але розпочинаються репресії. Шугаєвського заарештовують і хоча його згодом звільнили, Валентин Андрійович змушений залишити роботу в музеї. В атестаційній анкеті ученому зробили запис: «…наукова продукція носить характер націоналістичний та виявляє елементи великодержавності».
В період німецької окупації Шугаєвський очолює Лаврський музей. У 1943 році переїздить до Львова, а потім до Праги, де займається науковою діяльністю як член Чеського нумізматичного товариства, читає лекції. У 1947 році Валентин Андрійович переїхав до Америки, де продовжує наукову роботу.
Помер Валентин Шугаєвський 2 листопада 1966 року. Його життєвий шлях був нелегким і тернистим. «Однак своєю надзвичайною наполегливістю і відданістю справі, попри всі перешкоди, він зробив вагомий внесок у скарбницю української науки», – відзначає Олег Васюта.
У спецвипуску «Чернігів стародавній» старший лаборант заповідника Олександр Бондар пише про військовий табір в селі Гущин, його поява, ймовірно, пов’язана з розвитком Чернігова в ІХ-Х ст.
Цікаве дослідження опубліковано у виданні про бурсу Чернігівського колегіуму. Автор – Ольга Травкіна, головний зберігач Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», кандидат історичних наук.
Олена Левченко, старший науковий співробітник написала про Андрія Антоновича Карнабіда – засновника фондових колекцій заповідника. На жаль, вже понад чотири роки його немає поряд з нами. Та колеги не забувають Андрія Карнабіда. Про дві виставки, присвячені пам’яті видатного чернігівця й пише науковець архітектурно-історичного заповідника.
У рубриці «Куточок колекціонера» Володимир Руденок, завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології, описує офіційний знак Чернігівського єпархіального братства святого князя Михайла Чернігівського.
Розповідається у спецвипуску й про унікальну пам’ятку архітектури – собор Різдва Богородиці в Козельці та колишній Миколаївський єпархіальний будинок (нині тут розміщується Чернігівський філармонійний центр фестивалів та концертних програм).
 
Джерело: Сергій Черняков, «Чернігів стародавній».
Категорія: Сторінки історії | Переглядів: 1160 | Додав: chernigovec | Теги: спецвипуск, Біла хата, Чернігів Стародавній | Рейтинг: 5.0/1
Новости по теме: Вічна пам'ять Героям Чернігівщини. Відео
Программа открытия туристического сезона 2015 в Чернигове
Обговорено перспективи розвитку туризму в Україні і на Чернігівщині під час війни на Донбасі
В Чернигове обсудят угрозы и перспективы развития туризма в условиях военной агрессии РФ
В художньому музеї відбувся благодійний концерт на підтримку української армії
Чернігівщина вшанувала 97-у річницю бою під Крутами. Фоторепортаж
План заходів з нагоди відзначення 97-ї річниці бою під Крутами
29 січня - всі у Крути
Сегодня Сосницкий литературно-мемориальный музей А. П. Довженко празднует свое 55-ти летие
Загадочная Черниговщина: от Сновянки до Мезина. Фоторепортаж
Верховная Рада Украины хочет изменить существующий закон о туризме
В Киеве состоялись сборы Черниговского землячества 2015
У Чернігівському історичному музеї відкрилася нова експозиція про бійців АТО
Гетманская столица приглашает на Рождество в Батурин
На Різдво у Чернігові відкриється фестиваль «Чернігівська коляда - 2015»
Погода, Новости, загрузка...
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar