Днями Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» підписав договір про співпрацю із Центром пам’яткознавства Національної академії наук України і Українським товариством охорони пам’яток історії та культури. В підписаному документі, зазначається, що згадані установи в науковій діяльності планують: - проведення спільних наукових досліджень у галузі історії України, історіографії, пам’яткознавства, музеєзнавства, краєзнавства, інформаційної діяльності; - підготовку довідкових видань, збірників документів та наукових праць; - організацію спільних наукових конференцій, читань, семінарів тощо; - узгодження тематики кандидатських дисертацій із історії України, історіографії, пам’яткознавства, музеєзнавства і спеціальних історичних дисциплін; - взаємне рецензування результатів наукових досліджень, статей, монографій і дисертацій; - взаємне інформування про проведення наукових заходів (конференцій, семінарів тощо); - обмін науковою (бібліографічною, методичною, навчальною) літературою; - взаємні інформаційно-консультативні послуги.
Установи також домовилися організовувати спільні заходи з метою підготовки і підвищення кваліфікації спеціалістів із пам’яткознавства й музеєзнавства та інформаційно-аналітичної діяльності (навчання в аспірантурі, складання фахового кандидатського іспиту, проведення лекцій, наукових і методичних стажувань, семінарів тощо).
В Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» наукова діяльність є одним з головних напрямків роботи. З перших місяців його діяльності були розпочаті дослідження пам'яток архітектури. Вони ведуться у кількох напрямках: архітектурно-археологічні дослідження пам'яток архітектури і печеробудівництва; археологічні дослідження на території охоронних зон; дослідження пам'яток монументального мистецтва; наукова паспортизація пам'яток монументального мистецтва; науково-пошукові експедиції з метою виявлення і зібрання музейних цінностей, їх оцінка, облік та науковий опис, формування фондових колекцій та забезпечення їх збереження; пошук і виявлення архівних та літературних джерел і дослідження за темами з історії пам'яток та охоронних зон, з питань комплектування, складу і змісту фондових колекцій, краєзнавства та музеєзнавства; публікація наукових повідомлень; побудова музейних експозицій та виставок. Наукові співробітники заповідника беруть участь в конференція та семінарах. Разом з тим, на базі Національного заповідника «Чернігів стародавній» проводяться наукові читання. Зокрема, цього року у жовтні планується проведення Міжнародної наукової конференції, присвяченої 940-річчя заснуванню Троїцько-Іллінського комплексу. В Чернігів планується приїзд науковців не лише з України, а також із Білорусії та України.
|