За роки незалежності в Україні напрацьовано доволі значну законодавчу базу для культурної сфери. На сьогоднішній день основним складником правової бази для сфери культури і мистецтва вважаються прийняті ще в лютому 1992 року “Основи законодавства України про культуру”. Протягом наступних 14 років було розроблено і прийнято цілу низку законів, що регулюють ті або інші галузі та сфери культурно-мистецької та туристичної діяльності (кінематографію; бібліотечну, музейну, театральну справу; охорону пам’яток; туризм і курорти; переміщення культурних цінностей; видавничу справу, народні художні промисли, гастрольну діяльність; авторське й суміжне право тощо). Основних базових та дотичних до сфери культури і туризму законів прийнято біля 25
Але прийняті вони були, головним чином, протягом 1990-х років та на початку 2000-го.
Ці закони далеко не у всьому узгоджуються з “Основами законодавства про культуру” і навіть один з одним. Низка правових проблем лишається невирішеними, що стримує розвиток культури. Крім того, чинні закони мають досить низьку дієвість. Їх положення нерідко ігноруються, у тому числі й органами влади на місцях.
Міністерство культури і туризму прикладає чимало зусиль для формування нової правової бази для культурної сфери, яка б відповідала новим політичним, економічним, соціальним умовам, у яких нині розвивається культура. Удосконалення нормативно-правової бази галузі є одним із пріоритетних напрямків роботи Міністерства.
Про роботу, проведену Міністерством у цьому напрямку в 2008 році та на початку 2009-го, журналісти дізнаються під час брифінгу.
Брифінг та пряма телефонна лінія відбудуться в Клубі Кабінету Міністрів (вул. Інститутська, 7).
Час проведення:
брифінг – з 13.40 до 14.00;
пряма телефонна лінія – з 14.00 до 16.00.
Акредитація за телефонами:
8 (044) 235-22-33;
8 (066) 795-82-81.
та електронною адресою:
Контактна особа – Олена Чередниченко.
|