Ніжин – вперше згадується у літописі „Повість минулих літ” (1078 р.) З XVII ст. місто відоме як прикордонна фортеця у складі Польської держави. У 1648 р. Ніжин стає полковим містом. Це – одне з небагатьох населених пунктів України, в якому майже повністю збереглась історична забудова центральної частини міста (XVII – XIXст.). Серед найцікавіших пам’яток будівлі Поштової контори (XVIII ст.), старовинної аптеки (XVIII ст.), житлові будинки, культові споруди. 14 красунь – церков прикрашають місто на р. Остер.
Розвитку кінної пошти України з часів Київської Русі присвячена експозиція музею „Поштова станція”. Це єдиний у світі музей пошти. На Ніжинській поштовій станції зупинялись : Г.Сковорода, О.Пушкін, О.Грибоєдов, М.Глінка, Т.Шевченко, І.Рєпін та інші діячі культури.
Ніжин - багатонаціональне місто. У 1676 було засновано Ніжинське грецьке братство. Греки побудували тут храми, магістрат, школу.
У XVIII – XIX ст. місто було одним з найбільших просвітницьких і наукових центрів України. У 1805 році тут засновано Гімназію вищих наук князя Безбородька, яка стала провідним центром вищої освіти на Лівобережній Україні. Тут навчались М.Гоголь, Є.Гребінка, Л.Глібов. та багато інших відомих громадських, культурних, наукових діячів.
Тепер це Ніжинський педагогічний університет ім. М.Гоголя, в якому, крім музею історії закладу, є прекрасна картинна галерея.
Деякий час у Ніжині жила талановита українська актриса М.К.Заньковецька.
Вже 300 років поспіль 14 жовтня в місті відбувається незабутнє дійство – Покровський ярмарок.
Заклади розміщення:
ДКП “ Г отель “Ніжин”, Чернігівська область, м. Ніжин, вул. Батюка, 1, тел.:(04631)23704.
Готель в/ч, Чернігівська область, м. Ніжин, вул. Прилуцька,
тел.:(04631) 31035.
Заклади харчування:
Ресторан "Полісся”, м. Ніжин, вул. Московська, 3а. (80місць).
Кафе „Чайка", м. Ніжин, вул.Батюка,1
Качанівка– дивовижний куточок Чернігівщини з чудовим палацово – парковим ансамблем, родовим маєтком сімейства Тарновських.
За словами видатного історика М. І. Костомарова сюди, як у "вирій... зліталося різне українське вчене, художнє та письменне птаство".Серед видатних особистостей, хто в різні роки відвідали Качанівку були: Т. Шевченко, М. Гоголь, М. Глінка, В. Штернберг, М. Маркевич, П. Федотов, М. Вовчок, М. Ге, І. Репін, Д. Яворницький та багато інших.
Тут створено і діє Національний історико-культурний заповідник „Качанівка”. Невід'ємною складовою Качанівського заповідника є палац у формах неокласицизму, флігелі, будівлі служб, альтанка Глібова, "романтичні руїни", паркові містки та інші малі архітектурні форми, 12 ставків, 51 вид дерев.
У 1817-1828 рр. на території садиби було збудовано Георгіївську церкву в стилі ампір. У церкві була родова усипальниця Тарновських. Нині церква діюча.
Туристично-екскурсійне значення Качанівського заповідника посилюється розташованими неподалік іншими унікальними пам'ятками садибної культури ХІХ ст. – знаменитим дендропарком "Тростянець"та палацово-парковим ансамблеям у Сокиринцях .
Тростянець.
Дендрологічний заповідник Національної академії наук "Тростянець" - пам'ятка садово-паркового мистецтва державного значення, один з найкращих європейських парків. Загальна площа – 204,4 га.
Засновником дендропарку був І.М.Скоропадський (1804 – 1887 р.)- нащадок гетьмана Лівобережної України, великий землевласник, відомий колекціонер рослин, знавець архітектурного мистецтва, меценат.
Нині на території старовинного парку налічується 520 видів і форм дерев і чагарників, декоративних квіткових рослин – 250 сортів.
Заклади розміщення:
Сільська садиба „Мисливська поляна”
Ічнянський р-н, с. Тростянець вул.Асаулюка,6.
тел.: (04633) 2-49-37, (04633) 2-47-84
СОКИРИНЦІ Сокиринський палацово-парковий комплекс міститься за 5 км від автодороги Київ-Суми в околицях с. Сокиринці.
Палац, передпалацова площа, головна алея й оточуюча його рослинність приведені в гармонійне ціле.
У сокиринському маєтку Галаганів свого часу побували Т. Шевченко, художник Л. М. Жемчужников, М. Лисенко, канцлер Російської імперії О. Горчаков, П. Куліш, кобзар О. Вересай та ін.
У 1971 р. на території Сокиринського парку встановлено пам'ятник О. М. Вересаю, а в палаці відкрито кімнату-музей видатного українського кобзаря.
Заклади розміщення:
Сокиринський аграрний ліцей. тел.: 8(04639)2-56-21 директор – Купрієнко Микола Павлович
|