Вівторок, 21-Травня-2024, 17.49.22
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Батурин [49]
Бахмач [0]
Безуглівка [0]
Березна [0]
Бігач [0]
Чернігів [1]
Козелець [3]
Короп [11]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » Статті » Чернігівщина » Батурин

Bookmark and Share

Реконструкція підземного ходу на Цитаделі
З 29 липня по 13 серпня цього року під час відбудови Цитаделі Батуринської фортеці здійснювалися роботи по віднов­ленню давнього підземного ходу, виявле­ного у травні під час провалу ґрунту в кот­ловані під церкву Воскресіння Господньо­го. Було прийнято рішення реконструюва­ти цей підземний хід як пам'ятку геть­манського періоду історії Батурина та при­стосувати його до майбутнього екскурсій­но-туристичного використання. Після ре­тельного дослідження цього ходу архео­логами, виявлено, що його початок зна­ходиться під фундаментом новозбудова-ної дерев'яної церкви Воскресіння Гос­поднього, а вихід - на схилі тераси р. Сейм.
Реконструкцію підземного ходу здійснювала організація з Донецької об­ласті ТОВ "Донвуглепостачання" на чолі з головним інженером Васильєвим Ва-лерієм Анатолієвичем. 29 липня у Бату-рині почала роботу група шахтарів, що разом з заступником головного інженера Свєтогором І.Г. та заступником директора по охороні праці Уваровим П.В. складала 17 чоловік.
    
За 16 днів нелегкої праці у три зміни гірники досягли поставленої мети: вони пройшли виробку довжиною 58 м. із нахи­лом 10. З цієї протяжності 5 м шахтарі пройшли обвалом підземного ходу, у яко­му не було виявлено жодних матеріалів. Без укріплень прохід має розміри 1,3 м. в ширину та 2,3 м. у висоту. По всій довжині хід укріплений металевими конструкціями та залізобетонною затяжкою. За словами головного інженера Васильєва В.А., под­ібну роботу їх організація виконувала уперше, та загалом вона подібна повсяк­денній праці гірника у шахті. Та на відміну від гірської породи, яку вони видобувають на Донбасі, тут вони мали справу з гли­ною. Під час реконструкції підземного ходу шахтарями було вибрано 528 тонн поро­ди, яку в подальшому використали для насипки валів Батуринської фортеці. На деякій відстані від входу у виробку була відчутна нестача кисню у повітрі. Це в певній мірі заважало нормальному дихан­ню та впливало на продуктивність праці. В далекі часи середньовіччя для подо­лання цієї проблеми наші предки викорис­товували зроблені віддушини на поверх­ню, а шахтарі використовували вентиля­тор місцевого провітрювання.
Завдяки наполегливій праці шахтарям вдалося завершити реконструкцію підзем­ного ходу швидше, ніж за попереднім пла­ном виконання робіт. Підземний хід буде діючим після завершення робіт по відбу­дові Цитаделі. Таким чином, кожен з ба­жаючих матиме можливість пройтися шляхами історичного минулого гетьмансь­кої столиці. Будемо раді вітати вас в на­шому славному містечку!

Джерело: Альона Гома "Слово гетьманської столиці"


Категорія: Батурин | Додав: chernigovec (05-Липня-2009)
Переглядів: 739 | Теги: історія, цитадель, підземний хід, Батурин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar