Вівторок, 21-Травня-2024, 15.24.00
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Батурин [49]
Бахмач [0]
Безуглівка [0]
Березна [0]
Бігач [0]
Чернігів [1]
Козелець [3]
Короп [11]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » Статті » Чернігівщина » Батурин

Bookmark and Share

Літні табори Батурина
В XIX ст. один з районів Батурина мав назву Шовковиця, який з усіх сторін був оточений сосновим бором. З 1872 року це було місце табірної стоянки 5-ї піхотної дивізії, 5-ї артилер­ійської бригади та трьох кавалерійських полків. Існування таборів поблизу Батури­на давало можливість жителям містечка та округи дістати роботу по обслуговуван­ню таборів, забезпечувало можливість збуту продукції сільського господарства.
Батурин та військові табори відвідува­ли в 70-х роках XIX ст. російські імперато­ри Олександр II і Олександр III, у 1883 році великий князь Микола Миколайович - старший, у 1898 р. - російський імпера­тор Микола II. Про візит у газеті „Киевля­нин" згадувалось, що з нагоди приїзду ве­ликого князя Миколи Миколайовича в та­борі були влаштовані гуляння, грали три оркестри військової музики, повсюдно були ілюмінації, прапори, вензелі і все це відбивалося у спокійних водах озера. Ви­сокоповажні особи, які відвідували літні військові табори під Батурином та містеч­ко, залишались задоволеними як органі­зацією служби і навчання військ, так і пре­красними умовами для відпочинку.
Після від'їзду високопоставленої осо­би військове керівництво вирішує при­ділити більше уваги військовим таборам. Вони пропонують Курській інженерній комісії провести дослідження води озера. Результати були вражаючі - вода мала цілющі властивості по лікуванню зору лю­дей. Ці дослідження підтверджуються і майже через сто років.
На березі озера розгортається будів­ництво приміщень шпиталю для лікуван­ня хвороб очей. В рік курс лікування про­ходило не менше 500 військових. На те­риторії таборів поблизу озера діяли три купальні - окремо для офіцерів, простих солдатів і цивільних відпочиваючих. В літній період район "Шовковиця" перетво­рювався на курортну зону відпочинку. До Батурина їхали родини військових, їхні знайомі, інтелігенція. Для цивільного на­селення тут були збудовані окремі будин­ки, які розміщувались рівними рядами, формуючи вулицю. До кожного будинку вела підчищена та посипана піском дорі­жка. Для відпочиваючих діяли два кіноте­атри - літній і зимовий, танцювальний майданчик, театр. Після 1917 р. шпиталь по лікуванню зору людей припиняє робо­ту.
Після ІІ Світової війни військові табо­ри під Батурином були відновлені. На кінець 90 -х років XX ст. в зв'язку з рефор­муванням армії в період становлення су­часної Української держави, літні військові табори під Батурином припини­ли своє існування, жодного приміщення до сьогодні не збереглось.

Джерело: Любов Кіяшко "Слово гетьманської столиці"

Категорія: Батурин | Додав: chernigovec (06-Липня-2009)
Переглядів: 997 | Теги: історія, літні табори, Батурин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar