Вівторок, 21-Травня-2024, 13.31.54
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Батурин [49]
Бахмач [0]
Безуглівка [0]
Березна [0]
Бігач [0]
Чернігів [1]
Козелець [3]
Короп [11]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » Статті » Чернігівщина » Батурин

Bookmark and Share

Ювілейні батуринські читання
Традицію проводити науково-практичні конференції в Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця» започатковано в 1997 році. Ініціатори - ЧДПУ ім. Т.Шевченка та НІКЗ "Гетьманська столиця". З тих пір майже щороку приїздять до сивочолого Батурина представники музейних, бібліотечних, викладацьких, науково-дослідних колективів з різних куточків України та зарубіжжя, щоб поділитися своїми здобутками в царині вивчення історії України.
Цьогоріч ювілейні 10 - ті читання були присвячені 15-річчю Національного історико - культурного заповідника, носили назву "Батурин та його роль в історії Української козацької держави" і були проведені 4-5 червня. Перший день був повністю присвячений екскурсіям по заповіднику. Шановні гості були приємно здивовані дивовижними змінами в нашому закладі. Особливо зацікавили їх об'єкти Цитаделі Батуринської фортеці - Гетьманський будинок, скарбниця, Воскресенська церква, з захопленням реагували на красу палацу К.Розумовського, адже багато хто з гостей долучився до його вивчення та відродження.
Загалом було включено до програми конференції 52 доповіді 60-х авторів-дослідників з таких поважних і авторитетних організацій як Інститут пам'яткоохоронних досліджень, Українська академія друкарства, Інститут історії України та Міжнародна школа україністики НАНУ, Чернігівський педагогічний університет ім. Т.Шевченка, журнал "Сіверянський літопис", Чернігівський історичний музей ім. Тарновського, Музей Гетьманства, Національний історико-культурний заповідник "Глухів", Національна бібліотека України ім. Вернадського, Інститут мистецтвознавства, фольклору та етнології ім. М.Рильського НАНУ, Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав", Національний історико-культурний заповідник "Чигирин", Конотопський краєзнавчий музей ім.О.Лазаревського, Музей історичних коштовностей України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського НАНУ, Національний музей у Львові, Сумський державний педагогічний університет ім. А.Макаренка та інші.
З вітальними словами перед шановною аудиторією виступили генеральний директор заповідника "Гетьманська столиця" Реброва Н.Б., гості конференції - Зінченко А.Л., викладач Київського міського педагогічного університету ім.Грінченка та генеральний директор НАІЗ "Глухів" Слєсарєв С.А.
На пленарному засіданні конференції червня в Батуринському Будинку культури були присутні більше пятидесяти гостей - науковців з вище перерахованих закладів, а також науковий колектив приймаючої сторони. За кілька годин пленарного засідання виступили з надзвичайно цікавими доповідями 14 учасників конференції: Савчук Ю.К. "Проблема падіння Батурина", Свербигуз В.Б. "Архівна спадщина Батурина", Вечерський В.В. "Містобудівний устрій Батурина у контексті українського містобудування доби Гетьманщини", Павленко С.О. "40 церков: версії та реальність", Коваленко В.П. "Штурм Батурина ( за археологічними матеріалами", Ситий Ю.М. "Зображення пам'яток Батурина та їх критичний аналіз",Токарєв С.А. "Батуринський сотник Дмитро Стожок", Гейда О.С. "Монастирі Батурина в історіографії XVII - початку XX ст." та інші. По деяким питанням в залі засідань розгорілися дискусії, але на те вона і науково-практична конференція, щоб у спорі народилася істина. Після пленарного засідання для учасників і гостей конференції, які були відсутні в перший день читань, було проведено комплексну екскурсію по нових обєктах заповідника.
Відтепер в науковий обіг буде введено багато нових відкриттів, висновків, які на протязі кількох останніх років зробила історична наука. НІКЗ "Гетьманська столиця" готує до випуску збірник наукових доповідей науково - практичної конференції.

Джерело: НІКЗ "Гетьманська столиця"


Категорія: Батурин | Додав: chernigovec (10-Липня-2009)
Переглядів: 989 | Теги: історія, Україна, батуринські читання, Батурин, конференція | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar