Середа, 22-Травня-2024, 01.13.46
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Батурин [49]
Бахмач [0]
Безуглівка [0]
Березна [0]
Бігач [0]
Чернігів [1]
Козелець [3]
Короп [11]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » Статті » Чернігівщина » Батурин

Bookmark and Share

Тут бігав маленький Куліш
натисніть для перегляду в повному розмірі...Чернігівщина - земля козацтва і босоногого дитинства великих українців

Поїхали в подорож ми на автобусі, не захопивши екскурсовода, тому всі побачені пам'ятки і пейзажі вивчали самостійно.
На якості вивчення це не позначилося.

Пантелеймон Куліш і його любов

У селі Оленівка заїжджаємо в меморіальний будинок відомого українського письменника Пантелеймона Куліша. Тут він народився і виріс, тут пройшло його дитинство. Між іншим, таких меморіальних місць по області дуже багато. Так що, якщо ви вирішите помандрувати по Чернігівщині на машині, варто уважно придивлятися до придорожнім дороговказами. Автор "Чорної ради" і "Записок о Южной Руси" жив тут зі своєю дружиною. Найнятий на місці екскурсовод самовіддано розповідає про драматичному початку їх кохання. Полягав цей драматизм у великій різниці у віці між закоханими. Але виявилося, що юна "Джульєтта", 15-річна Олександра Білозерський (відома більше як письменниця Ганна Барвінок) зробила правильний вибір, прийнявши пропозицію 26-річного Пантелеймона Куліша - любов була у них довгою і міцною. Побували ми і на місцях їх романтичних побачень. Тут же знаходяться їх могили.

За що катували козаків

Потрапили і в резиденцію козацького генерального судді Кочубея в Батурині. Будинок реставрували зовсім недавно, і, крім стандартного музею зі старовинними козацьким документами, гербами та всякої історичної всячина, тут є даний підземелля для в'язнів. Всіх провинилися козаков саджали у цю в'язницю, а охороняв її писар. Для наочності в прохолодному підземеллі посадили дуже схожого на сьогодення, але восково вусатого писаря-охоронця, який, заповнюючи якісь папери, міцно стискає в руках связку величезних ключів. У сусідній кімнатці за цими величезними гратами сидить, як живий, сумний козак у шароварах і ланцюгом на нозі. Напевно, что-то натворил. Виглядає дуже достовірно і вражаюче. На стінах розвішані знаряддя тортур та ілюстрації цих самих тортур. Бігав тут босоногій Кочубей, з'ясувати не вдалося, але для любителів історії воєн і армій - це місце дійсно цікаво.

Будинок для гетьмана

У тому ж Батурині за річкою Сейм стоїть величезний будинок - недобудована гетьманська резиденція (адже Батурин був столицею гетьманської). Зараз будинок в будівельних лісах, його реконструюють. Як кажуть з гіркотою місцеві жителі, реконструкція пожвавлюється зазвичай до виборів, а між ними роботи припиняються. Сейчас почему-то тоже нічого не відбувається, так і всередині будинку нічого особливо цікавого немає - тут так ніхто і не встиг пожити, господар помер у рік закінчення будівництва. Цю недобудовану козацких резиденцію намагався відновити останній український гетьман Кирило Розумовський. Потім будівлю по цеглинкою почали растаскивать місцеві жителі, і тільки зараз влади знову повернулися до його відновлення. Ймовірно, після закінчення будівництва тут буде музей українського гетьманства.

Взагалі, Батурин мав би стати дуже серйозною туристичною Меккою - з ним пов'язана маса козацких історій, тут чимало пам'ятних місць. Дух історії в Батурині відчувається дуже сильно.

Риболовля у футбольного поля

По дорозі зустрічаємо невелике село Плиски. Тут отстроили великий футбольний стадіон. Хоча крісел і небагато, зате ігрове поле саме сьогодні. На тлі пасторального пейзажу з пасовиськом коровами і озером насичено-зелене поле з білою розміткою виглядає як-то сюрреалістічно. Тут проходять серйозні ігри другому-третьому українських футбольних ліг. Недалеко від стадіону є готель для гравців і кафе, оформлений в стилі спортбарах. Зганяти сюди подивитися футбол може стати досить забавной традицією для любителів нестандартного відпочинку. А після матчу можна і рибку половити в озері. Кажуть, її тут багато.

На стику трьох держав

Достопримечательность саме Чернігівської області - наявність точки перетину кордонів трьох держав. Чернівецька область межує з Брянської (Росія) і Гомельської (Білорусь). Сама точка перетину позначена обелісків Дружби народів, який, щоправда, знаходиться за кордоном, на практично нейтральній території. Погуляти навколо обеліск можна раз на рік - під час локального свята єднання трьох народів, який зазвичай збігається з Днем молоді. Супроводжується він виступами народних колективів трьох областей і великий ярмарком. Цей "open air" міг би стати шумним заходом для всіх любителів оригінальних вечірок, якщо б йому приділяли більше уваги.

ЦИФРИ ТУРИСТА

Від Києва до Чернігова - 140 км

* Від ст. м. "Лісова" кожні 15-20 хв ходить маршрутка в цьому напрямку. Їхати близько 1 год 40 хв. Коштує проїзд близько 30 грн.

* Доїхати до Чернігова можна й на електричці № 846. відправляється вона о 18:00, прибуває о 20:30. Квиток коштує близько 10 грн. Назад їде № 843. До Києва прибуває в 9:08.
 
 

Категорія: Батурин | Додав: chernigovec (01-Березня-2009) | Автор: Тина ТИМКОВСКАЯ
Переглядів: 1566 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar