Субота, 18-Травня-2024, 06.17.44
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Історія Чернігова [82]
Історія міст і сіл Чернігівщини [63]
Менеджмент туризму [128]
Видатні уродженці Чернігівщини [25]
Законодавча база [5]
Види туризму [28]
Туристичні організації [14]
Заклади розміщення [101]
Заклади дозвілля [22]
Ліцензування [9]
Туристичні виставки [106]
Статті [149]
Зелений туризм [58]
Чернігівщина [64]
Поради [18]
Музеї Чернігівщини [31]
Церкви Чернігівщини [27]
Туризм та відпочинок [0]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » Статті » Видатні уродженці Чернігівщини

Bookmark and Share

КОЦЮБИНСЬКИЙ МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ

      КОЦЮБИНСЬКИЙ МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ (1864-1913) народився 17 вересня 1864 року в м. Вінниця в родині дрібного чиновника. Освіту здобув у Шаргородському духовному училищі, після закінчення якого понад 10 років вчителював у Вінниці та її околицях. Змалку залюблений у книги, Михайло Коцюбинський зачитувався творами Т.Шевченка, Марка Вовчка, своїх сучасників І.Франка, Лесі Українки, Панаса Мирного. Та найбільше враження на нього справляли західноєвропейські письменники-модерністи: Е.Золя, К.Гамсун, П.Гарбор, М.Метерлінк, Г.Ібсен та ін. Хоча М.Коцюбинський почав писати рано, однак перший друкований твір «Наша хатка» з’явився у 1890 р. у дитячому журналі «Дзвінок». Відтоді вже регулярно виходили у світ на сторінках часописів оповідання письменника «Харитя», «Ялинка», «Ціпов’яз», «На віру», «П’ятизлотник».

У 1892-1897 рр. Михайло Коцюбинський працював розвідувачем філоксерної комісії Одеського філоксерного комітету. Яскраві враження, чудова природа, місцевий колорит знайшли відображення в оповіданнях бесарабського та кримського циклів «Відьма», «Пе-коптьор», «Для загального добра», «Під мінаретами», «На камені».

Під час роботи на філоксері М.Коцюбинський вступив до таємної політичної організації «Братство тарасівців», яка кінцевою метою своєї діяльності ставила повне визволення України від національного і соціального гніту. «Не огнем і мечем, а духом і розумом» - такою була основна ідея Тарасівців.

Ідеї цього товариства сповідував Михайло Коцюбинський до кінця свого життя.

Одружившись у 1896 р. з чернігівкою Вірою Дейшею, Михайло Михайлович купив у Чернігові будинок і поселився у ньому з родиною. Саме на благодатній чернігівській землі повною мірою розквітнув талант письменника, неперевершеного майстра художнього слова, чиї твори вважали за честь друкувати найкращі тодішні видання «Літературно-науковий вісник», «Рада», «Дзвін», «Життя і слово».

З-під його пера одна за одною виходять чудові новели «Цвіт яблуні», «В дорозі», «Невідомий», «Intermezzo», «Сон», «Хвала життю», «Тіні забутих предків» та ін.

Доля відміряла М.М.Коцюбинському недовгий вік – неповні 49 років. Його серце зупинилося 25 квітня 1913 року, та слово і понині живе серед людей.

 

ЛІТЕРАТУРА

 

М, Коцюбинський. Твори в семи томах. К., - 1973.
 

Категорія: Видатні уродженці Чернігівщини | Додав: chernigovec (22-Грудня-2008)
Переглядів: 1423 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar