Субота, 18-Травня-2024, 09.23.02
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
пішохідний [1]
екстремальний [2]
автомобільний [8]
велотуризм [1]
екологічний [3]
сакральний [3]
зелений туризм [1]
водний [9]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » Статті » Види туризму » велотуризм

Bookmark and Share

Від бобрових гонів до сонячних кларнетів

Багатий Бобровицький край  своїм історичним минулим. Кожен населений пункт району має свої індивідуальні  історичні властивості. Але серед сіл та хуторів  найбільшої уваги заслуговують ряд населених пунктів , по яких доцільно відкрити  туристичний маршрут.

 І розпочати його можна із оглядової екскурсії по м.Бобровиці з відвідуванням районного історико-краєзнавчого музею, обеліска Слави, могили Героя Радянського Союзу Олега Бичка, побувати на цукровому заводі, який був збудований у 19 сторіччі і діє до нині, відвідати Бобровицький  аграрно – економічний коледж ім.. О.Майнової, який являється одним із найстаріших навчальних закладів України, оглянути ряд курганів та городище, які знаходяться на території міської ради, побувати на одному із найбільших в Україні Бобровицькому молокозаводі.

     Далі туристичний маршрут проляже в с.Осовець, яке прославив талановитий конструктор, творець – винахідник  автоматичної зброї, самохідного зернового комбайна, зерноочисної та переробної техніки, вітрових електростанцій – Яків Устимович Рощеній.Тут можна відвідати хату батьків та музей Я.У.Рощепія.

     Далі  наш маршрут пролягає до с.Вороньки, де поховані декабристи С.Г.Волконський та О.В.Поджіо, а також М.М.Волконська, які жили тут після повернення з Сибіру 1857 року. Тут можна відвідати Історико-краєзнавчий музей с.Вороньки. Із Вороньків ми поїдемо на Петрівку, де відвідаємо  муровану Петропавлівську церкву, датовану 1838 роком, а в заплаві річки Супій ми побачимо городище датоване 12-13 ст. Н.е..

     Далі наш маршрут проляже на Новий Биків, де знаходиться історична пам’ятка  1804 року - Успенська церква.

     Із Нового Бикова ми прямуємо на Старий Биків (Новобиківська сільська рада), де можна зустріти групу курганів 2-1 тис. до н.е. поселення „Старий Биків -1” середина 1 тис. до н.е. ХІ-І  Пол.ХІІІст.н.е., поселення „Старий Биків -2” 3-2 тис. до н.е..

     Далі маршрут проляже  на с.Нова Басань, яке багате своїм давнім історичним минулим і сьогоденням. Тут можна побачити ряд курганів 2-1 тис. дон.е.,поселення „Недра-1” – середина 1 тис.н.е., поселення „недра-2” 6-3 ст. До н.е., поселення „гай -3” 2 тис. до н.е., поселення „Нова Басань -1” 2-1 тис. до н.е., поселення „Зайцев Яр -1” 2-1 тис. до н.е..

     В цьому селі ми покажемо садиби в яких народилися визначні люди нашого краю. Лопата Василь Іванович, художник – графік, автор художнього оформлення української гривні. Зубець Михайло Васильович, академік Української академії аграрних наук.

     Наш  туристичний  маршрут  ми продовжуємо до с.Піски. Село, яке має своє героїчне минуле – це край партизанської слави.В навколишніх лісах діяв партизанський загін, командиром якого був Герой Радянського Союзу О.Є.Кривець.

     Пишаються Піски своїм поетом- земляком, поетом –академіком, Героем Соціалістичної праці  П.Г.Тичиною. Традиційно, щороку на батьківщині  поета відбувається районний конкурс ім..П.Г.Тичини „Добридень тобі, Україно моя”, на якій запрошуються письменники, поети інші визначні особистості не тільки чернігівського краю, а й з усієї України. До 2000 року  свято П.Г.Тичини  проходило в рамках Міжнародного і носило назву „Чуття єдиної родини”.

     Із Пісок ми рухаємося до Старої Басані на хутір Тимки, де можна відвідати  „ будинок з мезоніном” , в якому проживав великий російський письменник Микола Лєсков, перебуваючи в гостях у поміщика Кринського.

     З Старої Басані маршрут поведе в с. Ярославку, яке було назване на честь  князя Ярослава, внука віщого Олега і засноване 1196 року. На околиці села можна побачити городище та курганний могильник часів Київської Русі.

     З Ярославки ми повертаємося в Бобровицю і по дорозі на Київ чи Чернігів ми можемо заїхати в ліс. Поблизу с. Марківці росте дуб – красень ,під яким за переказами,  великий Кобзар написав свою безсмертну „Княжну”, поклавши в основу поеми достовірні факти, які мали місце  якраз в цих краях.

 Даний маршрут можна запропонувати всім бажаючим, хто хоче відвідати історичні місця нашої Бобровиччини. 
 
 
 

 


Категорія: велотуризм | Додав: chernigovec (10-Лютого-2009)
Переглядів: 1705 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 4.3/3
Всього коментарів: 3
avatar
1 Тетяна • 21.37.51, 16-Березня-2009
Шановні! Скільки ж можна жити казками пр партизанів, які нам розповідали в дитинстві і показували в кіно! Ми на цьому виросли, а тепер не полінуйтеся і сходіть в архів (тепер архіви відкриті) і почитайте безпосередні зведення, доноси і звіти партизанських загонів, в тому числі й загону ім. Щорса. І побачите: що героїчного вони робили, чим займалися, хто такий Еривець, які його геройства. А звання Героя СРСР йому так і не повернули! Здорові мужики-бички не йшли на фронт, а йшли в партизани. Партизанські загони організувалися аж у 1943 році. А щл до цього вони робили? Хтось гинув на фронтах, а хтось забирав у селян їжу і не дуже наражавсф на небезпеку. А потім, після війни, легенди про себе складав і книжечки писав, інтев"ю давав... Кривець зараз не Герой СРСР, бо архіви про все кажуть його ж (Кривця) рукою написаними зведеннями про свої "геройства". А Тичину як Героя Соціалістичної праці зараз представляють тільки інтелектуально ледачі та інтелектуально невдалі особистості. Іиявляється, що вони ж (обмежені в часі і розумі) пропагують туризм на Україні. Сумнь.
avatar
2 Справедливий • 00.32.11, 23-Вересня-2009
У дописі Тетяни хто тільки не дурень. Лише вона одна розумна. Є така категорія людей, які вважають, що мають дуже цінну ідею і носяться з нею, як і з торбою.

Не треба паплюжити партизанів, але й не треба їх надміру героїзувати. Так, не знищили вони, як писав Кривець (а не Еривець, як у повідомленні Тетяни) 2000 солдат і офіцерів, але знищили 200. Так, займалися незаконними реквізиціями, але життя було тоді таким. Чи німцям - чи собі. Все одно самим селянам-господарям воно не дісталося.

До речі, Кривцю звання повернули за кілька місяців до того, як він відійшов у інший світ.

Тичина тут при чому? При всьому тому, що він був неоднозначною людиною, він багато допомагав землякам, дбав про підняття культурного рівня села, віддав свої гроші на відбудову пісківської школи. Скажімо, так, це не мій найулюбленіший герой, але на людську пам'ять він заслуговує.
В архівах теж був, знаю багато з чого з історії Бобровиччини.

avatar
3 Тетяна (Київ) • 21.32.47, 11-Січня-2010
Може бути цікавий маршрут: Піски (Павло Тичина), Осовець (Яків Рощепій), Вороньки(декабристи), Петрівка (старовинний будинок, церква цікавої архітектури, городище).
А іще може хтось з істориків міг би запропонувати марштур селами, де ще збереглися кургани?
Знайомі розповідали, що в Новій Басані у школі є хороший етнографічний музей. Чи не підкажете в якій це школі і як туди можна потрапити на екскурсію? Хто може, поїдьте в шкільний музей у Новому Бикові -- є цікаві експонати і цікаво розповідають про історію села.
ComForm">
avatar