Субота, 11-Травня-2024, 17.46.15
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Анонси подій [222]
Всеукраїнські заходи [96]
Туристические отчеты [23]
Виставкова діяльність [81]
Знаменні дати [67]
Конкурси, змагання [48]
Новини турбізнесу [496]
Новини Євро 2012 [80]
Події міста [215]
Регіональні заходи [215]
Церкви Чернігівщини [13]
Суспільство [83]
Сторінки історії [153]
Оголошення [66]
Реклама
Новости туризма
Останні статті
Мы Вконтакте
Посилання

Новое на форуме
Туристичні блоги
Фото Чернігівщини
Статистика

Яндекс.Метрика

Пошук
Головна » 2010 » Квітень » 6 » Туристичний дивосвіт Чернігівщини. Березне
10.57.55
Туристичний дивосвіт Чернігівщини. Березне

Березна - селище міського типу, розташоване за 33 км. від райцентру та за 37 км. від Чернігова. Вперше згадується у літописних джерелах під 1152р. як Березий.
Під час ординської навали містечко було повністю спалено. У 1618 р. воно стало власністю польських магнатів Потоцьких. Тут було побудовано земляну фортецю, організовано ремісничі цехи. З першої половини 17ст.
відомий герб Березни. У 1654-1782рр. Березна - сотенне містечко Чернігівського полку, з 1782р.-повітове містечко Чернігівського намісництва, а з 1802р.-заштатне місто Чернігівської губернії. Березна була розвинутим ремісничим центром. Її жителі здавна займалися вичинкою овчини на кожухи. В 1861р. тут працювали майстри з понад 20 ремісничих спеціальностей, серед яких особливої слави набули золотарі, сріблярі, годинникарі. У 1935-1960рр. Березна –райцентр, з 1961року знаходиться у складі Менського району.
Упродовж 17-19ст. у Березні було побудовано багато церков, жодна з яких не збереглася. Серед них Вознесенська церква (1761р.), Петропавловська (1767р.), Всіхсвятська (1771р.), Благовіщенська (1778р.), дерев”яна двоповерхова Михайлівська і Покровська з кам”яною дзвіницею (1782р.), церква св. Варвари (1859р.). Особливої ж слави далеко за межами Березни набула Вознесенська церква – монументальна п”ятибанна споруда заввишки 36 метрів, зведена в 1761р. на замовлення громади ніжинським майстром Панасом Шолудьком. Всередині церкву оздоблював грандіозний іконостас, деякі ікони з якого зберігаються в Державному музеї українського образотворчого мистецтва в Києві.
Відомою археологічною пам”яткою є розміщене в центральній частині Березни городище Замковище, яке дослідники ототожнюють з літописним містом Березий.
У Березні знаходиться історико-краєзнавчий музей, відкритий у 1981р. В музеї зберігається близько 2,5 тис. оригінальних експонатів. Розміщені у 5 залах, вони висвітлюють минуле та сучасне містечка, знайомлять з продукцією березнянських ремісників та творами народних майстрів. Окремий розділ експозиції присвячений уродженцю Березни – видатному українському композитору, засновнику заслуженого академічного народного хору Г.Верьовки. Серед найцікавіших експонатів особисті речі митця – скрипка (1914р.), книжки з його бібліотеки, одяг, побутові речі, баян, подарований композитором середній школі під час його останнього приїзду до Березни.
Неподалік від Березни, у селі Домниця, на березі річки Думниця знаходиться Домницький монастир Різдва Богородиці (нині діючий), заснований у 60-х роках 17ст. За переказами, приводом для заснування монастиря послугувала надзвичайна подія – явлення чудотворної ікони Божої Матері. Перші його споруди були дерев”яними і містились за 100м на південь від сучасного монастиря. У 1698р. гетьман І.Мазепа звів тут храм Різдва Богородиці. За прикладом Мазепи І.Скоропадський побудував каплицю для чудотворної ікони Богородиці Домницької, а пізніше невеликий дерев”яний храм Преображення Господня з братською трапезною до нього. У 1798р. розпочалося муроване будівництво. Упродовж 1800-1806рр. на замовлення графа І.Кушелева-Безбородька буо зведено собор Різдва Богородиці (де графа і поховано). Собор є головною домінантою ансамблю монастиря. Це мурована, кубічна, чотиристовпна, увінчана півсферичним, на циліндричному барабані куполом споруда періоду зрілого класицизму. Південний, північний і західний входи прикрашали чотириколонні портики тосканського ордеру (не збереглися). Водночас було споруджено церкву Параскеви П”ятниці, надбрамну двох”ярусну дзвіницю, келії, огорожу. Домницький монастир становить наукову і художню цінність як рідкісний ансамбль споруд доби розквіту класицизму.
Загально зоологічний заказник державного значення „Комаретський”. Загальна площа-515га., площа охоронної зони – 1085га. – заплавна ліщиново-конвалійова, ліщиново-різнотравна діброва, місцями ділянки чорних вільшняків та вербняків. Досить сприятливі умови даного урочища для лосей, косуль, бобрів, диких кабанів і значної кількості представників лісового, болотного і водоплавного орнітокомплексів.

Організацією екскурсій займається Березнянський історико-краєзнавчий музей ім. Г.Верьовки.

15600, Менський р-н, смт. Березна,
вул. Радянська, 4
Тел.: (04644) 2-51-37
Музей працює з 9.00 – 17.00
вихідний: субота, неділя

Джерело: Воробей Валентин cult.gov.ua
Категорія: Новини турбізнесу | Переглядів: 903 | Додав: chernigovec | Теги: історико-краєзнавчий музей, Чернігівщина, смт. Березне, чернігівщина-туристична, Менський район, Березне, музей ім. Г.Верьовки | Рейтинг: 5.0/1
Новости по теме: Вічна пам'ять Героям Чернігівщини. Відео
Программа открытия туристического сезона 2015 в Чернигове
Обговорено перспективи розвитку туризму в Україні і на Чернігівщині під час війни на Донбасі
В Чернигове обсудят угрозы и перспективы развития туризма в условиях военной агрессии РФ
В художньому музеї відбувся благодійний концерт на підтримку української армії
Чернігівщина вшанувала 97-у річницю бою під Крутами. Фоторепортаж
План заходів з нагоди відзначення 97-ї річниці бою під Крутами
29 січня - всі у Крути
Сегодня Сосницкий литературно-мемориальный музей А. П. Довженко празднует свое 55-ти летие
Загадочная Черниговщина: от Сновянки до Мезина. Фоторепортаж
Верховная Рада Украины хочет изменить существующий закон о туризме
В Киеве состоялись сборы Черниговского землячества 2015
У Чернігівському історичному музеї відкрилася нова експозиція про бійців АТО
Гетманская столица приглашает на Рождество в Батурин
На Різдво у Чернігові відкриється фестиваль «Чернігівська коляда - 2015»
Погода, Новости, загрузка...
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar